De WHO bestempelde de uitbraak van apenpokken in de Democratische Republiek Congo eerder deze week als internationale noodsituatie. WHO-baas Tedros omschreef de situatie als ‘zeer zorgwekkend’.
Toen Tedros in 2017 aan het hoofd van de WHO kwam te staan, genoot hij de steun van het Chinese regime. In datzelfde jaar benoemde hij tiran Robert Mugabe van Zimbabwe tot goodwill-ambassadeur van de WHO.
WHO is Tedros Ghebreyesus?
Tedros Ghebreyesus is Director-General at @WHO but you might be shocked to learn about his past + his utter lack of health credentials.
Putting all the pieces together — the corruption, the violence, the alliances — this documentary, a @CHD_Africafilm… pic.twitter.com/sMMzM7PdRK
— Children’s Health Defense (@ChildrensHD) August 15, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Geen arts
Tedros kwam onder vuur te liggen omdat hij als minister van Volksgezondheid in Ethiopië niet één, niet twee, maar drie cholera-epidemieën zou hebben verdoezeld.
Hij is de eerste directeur van de WHO die geen arts is.
Controversieel verleden
Voor zijn benoeming was hij een hooggeplaatst lid van het Bevrijdingsfront van Tigray, een wrede en corrupte groep verantwoordelijk voor misdaden tegen de menselijkheid, waaronder bomaanslagen, ontvoeringen, martelingen en moorden.
Hoe komt een man met zo’n controversieel verleden op de toppositie terecht van ’s werelds meest invloedrijke gezondheidsorganisatie?
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





‘Nieuw bewijs’ dat Ark van Noach op Turkse berg ligt. Bleef dit Bijbelse schip hier vastzitten?
39-jarige Britse stervoetballer sterft op mysterieuze wijze
Fleur Agema haalt verwoestend uit naar D66: ‘Wat een slagveld! Verschrikkelijk onmenselijk!’
Zien: Gideon van Meijeren houdt minutenlange tirade tegen minister De Jonge
Karel van Wolferen: ‘Wat momenteel over ons heen komt, is een nieuwe misdaad’
“Dijsselbloem liegt; Europese belastingbetaler moet bloeden voor sores Italiaanse banken”
Zanger Willie Nelson en 300.000 boeren klagen voedselgigant Monsanto aan
610.000 Japanners stierven na vaccinatie, schat professor op basis van 21 miljoen registraties die zojuist zijn vrijgegeven
Amerikaanse ‘gereïncarneerde lama’ raakt besmet met ebola