De blaadjes vallen, dus het is weer test- en mondmaskertijd, schreef rechtsfilosoof Roland Pierik op Twitter. OMT-lid Marc Bonten verwees naar een artikel van de NOS waarin valt te lezen dat de nieuwe coronagolf mogelijk begonnen is en stelde daarbij de vraag: “Tandje erbij voor de vaccinatiecampagne?”
Ook OMT-lid en viroloog Marion Koopmans linkt naar het artikel van de NOS. In EenVandaag waarschuwde ze voor een opleving van corona in de herfst.
Internist-infectioloog Chantal Bleeker-Rovers citeerde uit een artikel van de Gelderlander: “Inzetten op effectieve preventieve maatregelen zoals het dragen van een mondneusmasker helpt ook om alles open te houden.” Zelf schreef ze erbij: “En beschermt beter tegen gezondheidsschade door covid.”
Onderdeel van de strategie?
Wim Schellekens, die aan de wieg stond van het Red Team, slaat alarm: “Vandaag 117 opnames, gisteren 88. Aantal besmettingen oplopend. Wanneer gaat minister Kuipers de sectoren wakker maken dat de nieuwe coronagolf begonnen is: sectorplannen moeten uit de kast? Ik ben benieuwd.”
“De blijdschap bij covidmaatregelenfetisjisten is hallucinant nu het snotterseizoen begint,” vindt BVNL-bestuurslid Hans van Tellingen. “En dat terwijl covid geen zwaar virus meer (b)lijkt, maatregelen meer kwaad doen dan goed en grondrechten worden ingeperkt.”
Of is het onderdeel van de strategie? “Bekende Nederlandse influencers uit het vaccinatiecircuit pleiten vandaag synchroon voor vaccins, mondkapjes en testen, nu de ‘blaadjes beginnen te vallen’,” zegt data-analist Daniël van der Tuin.
Afgestemd
“Zoals u uitkijkt naar de lente, kijken de lieden uit het vaccinatie- en testcircuit met een grote online aanwezigheid uit naar de herfst. Om u te verleiden weer een prikje te nemen en zoveel mogelijk testjes te doen. Ook een mondkapje op uw hoofd voor de gehoorzaamheid,” licht data-analist Cees van den Bos toe.
Medisch adviseur Wendy Mittemeijer-Ooteman vraagt zich af of ze deze marketingstrategie met elkaar hebben afgestemd. “Ze jagen namelijk tegelijk op exact dezelfde wijze angst aan.”
“Ik ben er vrij zeker van,” aldus Van den Bos. “Ze roeren zich minder in het debat om ‘desinformatie’ omdat dat achteraf ‘informatie’ bleek te zijn. Deze vlucht naar voren komt op mij over als een logische stap.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Is de tijd inmiddels rijp voor een basisinkomen?
Nieuw Oekraïens offensief in Russische regio Koersk loopt uit op ramp
Niet alleen? Vier ‘mysterieuze signalen’ opgevangen uit de ruimte
Big Brother is watching you: EU wil je telefoon volgen ‘in strijd tegen corona’. ‘Van de pot gerukt’
‘De Europese Unie plant de grootste bankoverval aller tijden in ons land’
Felle kritiek van FVD op WHO en wijziging Internationale Gezondheidsregeling in Tweede Kamer
EU stopt 13 miljard euro in geheimzinnig defensiefonds waar we niks over te zeggen hebben. Waarom dit een illegale beslissing is
‘Vluchten naar het buitenland? Let op! Dit gaat er in 2025 veranderen’
Dit kán niet, de politiek móét ingrijpen. Dappere dokter neemt het op tegen de farma-maffia