
In Syrië is een Russische legereenheid aangekomen om het land te steunen, melden verschillende Russische persbureaus.
Rusland is één van de belangrijkste bondgenoten van president Bashar al-Assad en stemde herhaaldelijk tegen een VN-resolutie over Syrië.
In de Syrische havenstad Tartous is een Russische antiterreureenheid aangekomen, liet persagentschap Interfax weten. Het regime van Assad wil zo een einde maken aan het geweld in Syrië. De aanwezigheid van Russische troepen in het land is een duidelijk teken dat de regering in Moskou Assad steunt, aldus veiligheidsexpert Mark Galeotti.
Speciale eenheden
De Russische ambassade in de Verenigde Staten en de Russische ambassadeur bij de VN wilden geen commentaar geven. Afgelopen week zei de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergei Lavrov dat Rusland niet van plan was om troepen naar Syrië te sturen.
De Russische minister van Defensie Anatoly Serdyukov ontkende berichten dat Russische speciale eenheden in Syrië opereren. Hij zei wel dat technische adviseurs van het Russische leger in het land actief zijn.
Interview
Woordvoerster van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken Victoria Nuland zei dat de Amerikaanse regering niet op de hoogte was van de aanwezigheid van Russische troepen in Syrië en weigerde verder commentaar te geven.
Voor ABC News nam Barbara Walters een interview af met de Syrische president Bashar al-Assad. Niet alleen wordt de andere kant van het verhaal duidelijk, ook blijkt dat Assad een vriendelijke, welbespraakte man is en onterecht door de westerse media wordt afgeschilderd als een oorlogsmisdadiger.
Bron: Abcnews.com
Maan van Saturnus vertoont teken van leven: Enceladus heeft heetwaterbronnen
Auto op water moet luchtkwaliteit Filipijnse zomerhoofdstad verbeteren
Dit is waarom burgers in Ter Apel het heft in eigen handen nemen: ‘Er gebeuren de meest bizarre dingen’
“Klaag me maar aan”: Onderzoeker daagt overheid uit terwijl hij geheime UFO-stukken vrijgeeft
Amerikaanse en Israëlische militaire adviseurs opgepakt in Irak wegens hulp aan terreurgroep IS
Uitspraak hoger beroep coronapas: ‘Rechter kan niet anders dan het CTB overboord gooien’
Wat de NPO nog meer niet uitzond over Week van de Lentekriebels: ‘Het is nog erger dan ik had verwacht’
Rutte ‘verkoopt complete lariekoek’ over oorlog in Oekraïne
Verbijstering alom door uitspraken VVD-minister Hermans over energie: ‘Dit is toch volledig kolderiek’