Tijdens het eerste Democratische verkiezingsdebat waarschuwde Bernie Sanders voor de groeiende ongelijkheid in Amerika. Het is fout dat 57 procent van al het inkomen naar de rijkste 1 procent gaat, zei hij. Het blijkt dat dit gat een wereldwijd probleem is.
Volgens een nieuw rapport van Credit Suisse is de helft van alle rijkdom op aarde in handen van 1 procent van de bevolking. Om tot de rijkste 1 procent te behoren heb je minstens 759.900 dollar (661.100 euro) nodig.
In 2009 hadden deze allerrijksten 44,2 procent van de rijkdom in handen. Sindsdien is hun fortuin met 6 procent gegroeid. Tijdens de financiële crisis is het aantal miljonairs sterk toegenomen, terwijl de inkomens van de middenklasse zijn gestagneerd, aldus het rapport.
Duizelingwekkende ongelijkheid
Uit het rapport blijkt ook dat de Amerikaanse middenklasse (92 miljoen mensen) voor het eerst in de geschiedenis is ingehaald door de Chinese middenklasse (109 miljoen mensen).
Begin dit jaar waarschuwde Oxfam al dat het vermogen van de rijkste 1 procent van de wereldbevolking dat van de overige 99 procent zou gaan overstijgen. De Britse ngo riep op om deze ‘duizelingwekkende’ ongelijkheid te corrigeren.
Kloof vergroot zienderogen
“In 2014 bezat deze internationale elite gemiddeld 2,7 miljoen dollar per persoon. Het resterende deel van de 20 procent rijksten bezit 46 procent. Vier vijfde van de wereldbevolking moet het zien te doen met de overige 5,5 procent,” zei Oxfam toen.
“De ongelijkheden zijn zo groot, het is om van te duizelen,” zei directeur van Oxfam Winnie Byanyima. “De kloof tussen de grote fortuinen en de rest van de bevolking vergroot zienderogen.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





‘Sotsji is knooppunt voor buitenaardse schepen’
‘Gloed in de lucht’ en harde explosies: Siberische landschap bezaaid met mysterieuze kraters
‘Zo zet je een pathologische leugenaar op zijn plek’
Wat kun jíj doen om ons te helpen?
Vijf redenen om aan te nemen dat Jezus nooit heeft bestaan
De Tweede Kamer zei nee. Toch komt het systeem er: zo wordt digitale controle ingevoerd
Sven Hulleman richt zich op Malieveld tot politieagenten: ‘U dient een tiran’
Hoogleraar wekt verbazing met uitspraken over coronavaccin: ‘Ik kan alleen maar mijn hoofd schudden over zoveel domheid’
Man fotografeert honderden UFO’s boven Perth