Finland bereidt zich voor op het uiteenvallen van de eurozone, zo heeft de minister van Buitenlandse Zaken van dat land gezegd.
“We moeten openlijk rekening houden met het uiteenvallen van de eurozone,” zei Erkki Tuomioja. “We moeten voorbereid zijn.” Hij staat niet langer achter het uitkopen van landen, zegt hij in de Britse Daily Telegraph.
Het opbreken van de eurozone hoeft volgens de minister niet het einde van de Europese Unie te betekenen, maar zou de EU juist beter kunnen laten werken.
Dwangbuis
Het voortbestaan van de Finse coalitieregering is onzeker omdat kiezers hun oren laten hangen naar de geluiden van eurosceptische partijen. “Belastingbetalers hier zijn woest,” zei Timo Soino, leider van de eurosceptische Ware Finnen.
“Er zijn geen regels die aangeven hoe een land de eurozone kan verlaten, maar dat is slechts een kwestie van tijd. Of het zuiden of het noorden zal breken met de munt, want deze dwangbuis veroorzaakt ellende voor miljoenen mensen en vernietigt de toekomst van Europa. Het is een totale catastrofe.”
Bende van vier
Tuomioja sprak zijn wantrouwen uit over plannen van een ‘bende van vier’ EU-ingewijden, waaronder topman Mario Draghi van de Europese Centrale Bank, die lidstaten in een soort fiscale unie willen strikken. “Ik vertrouw deze mensen niet,” zei hij.
Finland is één van de vier landen binnen de eurozone met een AAA-rating, de hoogste kredietwaardigheid.
Bron: Telegraph.co.uk
Gerelateerd:
- Opdeling van Europa
- ‘Brussel is net als de Scientologykerk’ (video)
- EU onderzoekt Draghi wegens lidmaatschap geheimzinnige G30
- Duitse successchrijver maakt gehakt van Europese eenheidsmunt
- Goldman Sachs en de vernietiging van Griekenland (video)
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Honderden melden vuurbal en supersone knal boven San Francisco
Indiase gezondheidsambassadeur sterft 2 dagen na coronavaccin
Chinese Blauwe Rivier kleurt bloedrood (video)
Houdt Kuipers modellen en data van RIVM achter om pandemiewet door te drukken?
Aluminium in vaccins is de enige oorzaak van de autisme-epidemie. Dit weten we na 5 jaar medisch onderzoek
Kennedy houdt historische toespraak in Berlijn: ‘Dit is de frontlinie tegen het totalitarisme’
Verpleegkundige doet boekje open: ‘Ik heb veel mensen kort na vaccinatie zien sterven aan een hartaanval’
Inquisitie tegen kritische artsen gaat nog steeds verder: lees deze ‘schandelijke’ brief
In de nieuwe film ‘The Veto’ wordt de westerse propaganda-oorlog in Syrië genadeloos ontmaskerd. Bekijk ‘m hier helemaal