Archeologen hebben in Europa duizenden tunnels uit de steentijd gevonden. Het netwerk strekt zich uit van Schotland tot Turkije.
Volgens de Duitse archeoloog dr. Heinrich Kusch zijn de tunnels onder vele honderden nederzettingen in Europa aangelegd.
Aangezien dit alleen nog maar de tunnels zijn die de tand des tijds hebben doorstaan moet het oorspronkelijke netwerk enorm zijn geweest.
Werktuigen
In de Duitse deelstaat Beieren zijn tunnels met een gezamenlijke lengte van 700 meter ontdekt. De tunnels die in de Oostenrijkse deelstaat Stiermarken zijn gevonden hebben een lengte van in totaal 350 meter.
Verspreid over het Europese continent bestonden duizenden tunnels. Ze worden gevonden van het noorden van Schotland tot het Middellandse Zeegebied.
Met steentijd wordt de periode uit de preshistorie aangeduid waarin mensen gebruiksvoorwerpen uitsluitend van steen maakten. Aan het eind van de steentijd werden op beperkte schaal werktuigen van koper gemaakt. Na de steentijd volgden de bronstijd en eventueel de ijzertijd. De overgang van koper en brons vond in de periode tussen 6000 en 2500 voor Christus plaats.
Kapellen
Hoewel velen geloven dat neolithische mensen primitief waren, laten indrukwekkende ontdekkingen zoals de 12.000 jaar oude tempel van Göbekli Tepe in Turkije, de piramides van Egypte en andere bouwwerken als Stonehenge zien dat ze buitengewone astronomische kennis bezaten.
Het is niet duidelijk waar de tunnels voor werden gebruikt. Sommigen denken dat de tunnels mensen beschermden tegen roofdieren, anderen denken dat de tunnels werden gebruikt om veilig te reizen. De Rooms-katholieke Kerk plaatste bij de ingangen van de tunnels vaak kapellen omdat de tunnels in de ogen van de Kerk heidens waren.
Bron: Intelhub.com
Gerelateerd:
- Verborgen kamers gevonden in tempel van Quetzalcoatl
- Duitse archeologen verkennen ‘poorten naar de onderwereld’
- Tunnelvisie: plannen voor ondergronds park in New York
- De geheime grotten van Gizeh (video)
- De mysterieuze grotten van Hua Shan
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Grootste Turkse oppositiepartij komt met bewijs dat Erdogan linkt aan vuile oliehandel met IS
‘Experts’ pleiten voor versoepeling stikstofregels voor Defensie: ‘Alles kan ineens wijken voor oorlog’
Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern: ‘Tenzij u het van ons hoort, is het niet de waarheid’
Occupy Soestdijk onmogelijk gemaakt
Terwijl de inwoners van Aleppo de bevrijding van IS vieren, krijgen wij vooral propaganda voorgeschoteld
Buitenaardsen in Peru (video)
De geheimen van Coral Castle (video)
Zorgden deze ‘Vrilerinnen’ ervoor dat Hitler nazi-UFO’s kon ontwerpen?
Duitsland WIST dat er overstromingen zouden komen, slachtoffers krijgen maar 300 euro!