De Amerikaanse overheid is nauw betrokken geweest bij vrijwel alle terreurplannen in de Verenigde Staten na 9/11, zo blijkt uit een nieuw rapport over de ‘illusie van gerechtigheid’. Het lijvige rapport, dat afgelopen week is gepubliceerd door mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch, doet vragen rijzen over het Amerikaanse strafrechtsysteem.
Het Amerikaanse volk kreeg te horen dat de vervolging van terreurverdachten na de aanslagen van 11 september 2001 het land veiliger zou maken. Wie de zaken tegen zulke verdachten onderzoekt, komt tot de conclusie dat velen van hen nooit een misdrijf zouden hebben gepleegd als justitie hen niet had aangemoedigd, onder druk had gezet of zelfs betaald.
Het rapport, waarin 27 zaken tegen terreurverdachten zijn onderzocht, is gebaseerd op meer dan 215 interviews met onder meer personen die voor betrokkenheid bij terreurdaden werden veroordeeld, familieleden, wetenschappers en advocaten.
Bijna een derde van de veroordelingen voor terrorisme op landelijk niveau was gebaseerd op een undercoveroperatie waarin een informant een actieve rol speelde. Er wordt verwezen naar de zaak van de zogeheten Newburgh Four. Vier moslimmannen werden beschuldigd van plannen om synagoges op te blazen en een legerbasis aan te vallen. Na hun veroordeling kwam naar buiten dat de FBI achter het complot zat.
In sommige gevallen heeft de FBI nette burgers veranderd in terroristen door ze aan te moedigen of te betalen, zo blijkt verder uit het rapport. Deze ‘terroristen’ werden vervolgens jarenlang in een isoleercel gestopt voordat hun proces begon. In 2008 had de FBI naar schatting 15.000 betaalde informanten.
Er zijn vele zaken aangespannen tegen individuen die daadwerkelijk betrokken waren bij het plannen of financieren van terreurdaden, maar veel andere zaken richtten zich op mensen die zich daar niet schuldig aan hadden gemaakt op het tijdstip dat een onderzoek tegen hen begon.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Tijd voor een nieuwe fiets? Wij helpen je bij het maken van je keuze
Harvard-wetenschapper: dit zit er achter al die UFO-waarnemingen
We moeten het hebben over de banden tussen Silicon Valley Bank en het World Economic Forum
Minister Kaag wil haast maken met invoering digitale euro: ‘Momentum vasthouden’
Coronamaatregelen ‘hebben niets te maken met bestrijding Covid-19’
Griekenland stelt prioriteiten en koopt voor 13 miljoen euro munitie
‘Onweerlegbaar bewijs dat de geschiedenis niet klopt’
Uithaal naar VVD-leider Yesilgöz: ‘Zo voorspelbaar dit, leugenaars die WEF-agenda meedogenloos uitvoeren’
FVD waarschuwde exact een jaar geleden al voor de recordinflatie, wat staat ons nog meer te wachten?