
Wist je dat er in Nederland circa 3,1 miljoen mensen met migraine zijn? Daarvan hebben er per dag ongeveer 70.000 een migraineaanval, die een paar uur tot drie dagen kan duren.
De pijn kan zo erg worden dat je moet braken of zelfs tijdelijk je zicht verliest. Wachten tot het overgaat is voor velen vaak de enige optie.
Er zijn maar weinig behandelopties. Je kunt een pijnstiller nemen om de symptomen te verlichten of medicatie slikken om een aanval te voorkomen.
Boosdoener
De oorzaak is vaak een medisch mysterie. Wetenschappers hebben nu ontdekt dat voeding als chocolade, wijn en met name bewerkt vlees de boosdoener kunnen zijn.
De wetenschappers, verbonden aan de Universiteit van Californië – San Diego, onderzochten 2200 mensen en kwamen tot de ontdekking dat bacteriën nitraten in voeding omzetten in chemische stoffen die migraine kunnen veroorzaken.
Bewerkt vlees bevat chemische stoffen die nitraten worden genoemd. Bepaalde bacteriën in onze mond en darmen breken deze nitraten af, waarbij nitriet ontstaat.
Remedie
Als nitriet in de bloedbaan terechtkomt, kan de stof worden omgezet in nitrietoxide, dat in verband wordt gebracht met migraine en andere soorten hoofdpijn.
Volgens de onderzoekers is er een verband tussen nitraatrijke voeding en migraine. Mensen met migraine kunnen dergelijke voeding dus het beste vermijden.
Hoofdonderzoeker Antonio Gonzalez Pena zei het verband tussen nitriet en migraine nu verder te zullen onderzoeken in een poging een remedie te vinden.
De studie is gepubliceerd in het tijdschrift mSystems.
[HLN]
Rechter ontploft en loopt boos weg tijdens rechtszaak tegen Willem Engel: ‘Wat een bizarre wanvertoning’
Meer Nederlandse F-16’s naar Oekraïne: ‘Het doet er blijkbaar niets toe wat de overgrote meerderheid hiervan vindt’
300 wetenschappers: “Genetisch gemodificeerd voedsel niet bewezen veilig”
Brute kou treft 200 miljoen Amerikanen, en het ergste is nog niet voorbij. Honderden records op de tocht. Horrorwinter in aantocht?
‘Rutte zinspeelt op toekomstige vaccinatiedwang, dat is oneerlijk en onacceptabel’
Lisa (15) heeft dringend medische zorg nodig, maar artsen willen haar elektroshocktherapie geven: ‘Dit kan haar dood betekenen’
Migratiedeskundige rekent voor: zoveel kost een asielzoeker de schatkist – ‘dit zijn verpletterende cijfers’
Professor die obductie deed bij vaccinslachtoffers na zoektocht dood gevonden in meer
Veel te veel kinderen krijgen ten onrechte een label: “Artsen probeerden ons in allerlei hokjes te duwen”