Er heerst een bepaalde vooringenomenheid bij de NPO, waardoor veel burgers (die fors betalen voor de publieke omroep) zich niet meer herkennen in berichtgeving.
Pepijn van Houwelingen benoemde in de Tweede Kamer hoe reportages selectief kunnen worden ingezet om de publieke opinie te beïnvloeden.
“Dat is het probleem van die baantjescarrousel,” zei het Kamerlid. “De situatie die nu is ontstaan, is dat je ziet dat die publieke omroep vaak partij kiest.”
Er heerst een bepaalde vooringenomenheid bij de NPO, waardoor veel burgers (die fors betalen voor de publieke omroep) zich niet meer herkennen in berichtgeving.@pvanhouwelingen benoemt hoe reportages selectief kunnen worden ingezet om publieke opinie te beïnvloeden. pic.twitter.com/wICc8PlDta
— Forum voor Democratie (@fvdemocratie) January 27, 2026
Wel bij D66
Hij noemde als voorbeeld de omstreden Kaag-documentaire in verkiezingstijd. Daarin zei de voormalig D66-leider: “Forum voor Democratie blijft maar winnen, winnen, winnen. Wie zijn toch die mensen.”
Dan wordt er een documentaire gemaakt in overleg met het ministerie en dat zal nooit over een PVV-politicus of over ons gebeuren, maar dat gebeurt wel bij D66, benadrukte Van Houwelingen.
Te gek voor woorden
Er lag nog een andere documentaire op de plank, ‘Jesse’ over Jesse Klaver tijdens het verkiezingsjaar van GroenLinks, maar die werd uiteindelijk niet uitgezonden.
“Het is natuurlijk te gek voor woorden dat de publieke omroep dat doet in verkiezingstijd, nota bene. En dat ook in het geval van de Kaag-documentaire nog uitzendt ook,” klaagde Van Houwelingen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Ronald Bernard schrok toen hij ontdekte dat zijn naam in de Epstein-files voorkomt: ‘Ik dacht: houdt het dan nooit op?’
Vaccinatie tegen pokken: hartklachten bij meer dan 10% van de gevaccineerden, zegt onderzoek uit 2018
In Friesland wordt gewerkt aan een zonnepark zo groot als 77 voetbalvelden. Dit zijn de verwoestende gevolgen
Waarschijnlijk burgerdoden door Nederlandse straaljagers. Waarom houdt Defensie de kaken stijf op elkaar?
Was Malinese koning Mansa Moussa rijker dan Rothschild en Rockefeller?
Zorgen in de Kamer over verwevenheid van inlichtingendiensten, media en wetenschap
Iraakse topcommandant: “Vliegtuigen anti-IS-coalitie droppen wapens voor IS”
Historisch protest: konvooi trekkers en vrachtwagens ‘van 50 kilometer’ legt Berlijn plat
“Archief over banden tussen Britse royals en naziregime moet openbaar”