Door hevige sneeuwval in het zuidoosten van Frankrijk is zeker een dode gevallen. Verder zitten honderdduizenden huishoudens zonder stroom en is het treinverkeer gedeeltelijk verstoord.
Een 63-jarige bestuurder kwam donderdagavond om het leven in de gemeente Roche in het departement Isère, nadat een boom op zijn voertuig viel.
De sneeuwval veroorzaakte verder stroomstoringen, waardoor ongeveer 140.000 woningen zonder elektriciteit zitten in de Drome, Isere en Ardeche.
Grote overlast
In Isere was het treinverkeer op drie lijnen rond Grenoble tot vrijdagmiddag verstoord nadat er bomen op het spoor waren gevallen, liet openbaarvervoermaatschappij SNCF weten.
Meerdere treinen moesten ’s nachts worden ontruimd. Daarnaast waren tientallen wegen onbegaanbaar.
Het winterweer zorgt voor grote overlast. In het oosten en zuiden van Frankrijk heeft het in de nacht van donderdag op vrijdag ongewoon hevig gesneeuwd.
20 jaar
Volgens de Franse autoriteiten gaat het om sneeuwval die in 20 jaar niet is voorgekomen. In 1999 viel er voor het laatst zoveel sneeuw in deze tijd van het jaar.
“Zo hevig is het, en ongewoon, zo vroeg in het najaar,” reageerde correspondent Frank Renout.
30 centimeter
Op sommige plekken viel in 24 uur tijd zo’n 30 centimeter sneeuw, aldus weerdienst Meteo France.
De sneeuwval liep op tot 15 centimeter op het vliegveld van Lyon Saint-Exupery en in Saint-Etienne, en 30 centimeter in de Vercors, het plateau in de Isere en Drome in het oosten.
Il y a apparement une centaine de passagers qui évacuent et montent dans notre train.#Sncf #neige #Train pic.twitter.com/YCZKA8wMwW
— Taha Bouhafs (@T_Bouhafs) November 14, 2019
Neige : du jamais-vu pour une mi-novembre depuis 20 ans dans la Drôme via @francebleuDA https://t.co/nyeO6ir7KN pic.twitter.com/DlrUrLSD0z
— France Bleu (@francebleu) November 14, 2019
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kaaimaneilanden maken namen verborgen bedrijven openbaar
Oversterfte in overdrive: ‘Het gaat echt hard de laatste weken’
Diep in de aarde bevindt zich een immens waterreservoir
Mona Keijzer: Nederlanders zitten niet te wachten op overheid die ons eID of CBDC in rommelt
Russische leger ‘schakelt in 24 uur negen straaljagers uit’
CIA-piloot: Er zijn geen vliegtuigen in de WTC-torens gevlogen. Grote Facebookpagina’s verspreiden complottheorie
Populaire maagzuurremmers verdubbelen kans op dementie: zo kom je binnen 48 uur ‘voorgoed van brandend maagzuur af’
Tot 20.000 euro boete voor overtreden quarantaineplicht: ‘Stap voor stap naar totalitaire maatschappij’
Amerikaanse piloten nemen UFO’s waar die tot het onmogelijke in staat lijken. Waar komen ze vandaan?