In Israël is bijna de helft van de bevolking ingeënt tegen corona. Het kabinet van premier Netanyahu heeft een groene pas ontwikkeld waarmee het voor mensen die volledig zijn gevaccineerd of hersteld weer mogelijk wordt om deel te nemen aan verschillende activiteiten.
Israëliërs kunnen dit vaccinatiebewijs een week na de tweede prik via een app op hun telefoon activeren. Daarmee krijgen ze toegang tot onder meer culturele voorstellingen, sportwedstrijden, zwembaden, gebedshuizen, sportscholen en hotels.
In Nederland bestaat er nog geen vaccinatiebewijs voor corona, maar op de website van de Rijksoverheid staat dat er in de toekomst mogelijk wel een officieel vaccinatiebewijs komt.
Eerder schreef de Gezondheidsraad in een advies aan het ministerie van Hugo de Jonge dat instellingen en bedrijven in Nederland in principe ‘de vrijheid hebben om een vaccinatiebewijs te vragen’. Wel moet dat aan strikte voorwaarden voldoen.
Daar gaat het gewoon heen
Voormalig RIVM-baas Roel Coutinho liet gisteravond bij Op1 doorschemeren dat we in Nederland hoogstwaarschijnlijk ook niet ontkomen aan zo’n bewijs.
Boven de 60 jaar weten mensen dat ze risico lopen en gaan ze zich laten vaccineren, maar bij jongeren is het veel lastiger, zei Coutinho. “Ik zat bijvoorbeeld te kijken in Israël, en daar zie je de ontwikkeling dat ze zeggen: je krijgt een vaccinatiebewijs en dan mag je dus van alles doen. Daar gaat het gewoon heen. De politiek zal daarvan zeggen dat het niet kan, maar ik denk dat het onvermijdelijk is.”
Deze enge man Roel Coutinho, zegt het gewoon … je ontkomt er niet aan. Het paspoort… pic.twitter.com/x8CUJP46Sm
— Marc van der Vegt (@MarcVegt) February 21, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Erevoorzitter Vlaams Parlement hekelt oorlogsretoriek: de grootste overdrijver op dit moment is Mark Rutte
Oud-minister Ollongren (D66) pleit voor inleveren vetorecht en Europese militaire commandostructuur
Massale steun voor acties boeren: ‘Deze oorlog is ook onze oorlog!’
Blonde mummies: Oudste bewoners West-China hadden Europees uiterlijk
‘Smerig roddelstukje’ in NRC over Forum voor Democratie wekt walging: ‘Wat treurig eigenlijk’
Geld komt uit het niets: “We tikken een zeven en 11 nullen in”
Fractievoorzitter FVD die verkrachting van 15-jarig meisje aankaartte krijgt burgemeester én OM achter zich aan
Roger van Boxtel: 10 steden die Jetten in verkiezingscampagne beloofde zijn ‘metaforisch’ bedoeld (en komen er dus niet)
“Niet-menselijke soort heeft op aarde de macht over geld en religie”