De in oktober afgetreden bestuursvoorzitter van Citigroup, Vikram Pandit, krijgt voor dit jaar een bonus uitgekeerd van 6,7 miljoen dollar.
Vikram heeft Citigroup door de financiële crisis geleid, de strategie opnieuw bepaald, het risicomanagement verbeterd en de bank opnieuw doen aansluiten met winst, aldus voorzitter Michael O’Neill over de bonus.
Pandit was sinds 2007 topman van Citigroup. Tijdens de kredietcrisis werd de bank met 45 miljard dollar belastinggeld overeind gehouden. Pandit overwoog van dat geld een privéjet voor de bank te kopen.
Drijvende kracht
In 1983 werd Pandit ingehuurd door Morgan Stanley en in 2006 richtte hij zijn eigen hedgefonds op, Old Lane LCC. In 2007 werd het hedgefonds opgekocht door Citigroup. De overname leverde Pandit 165 miljoen dollar op.
Afgelopen maand onthulde The New York Times dat juist voorzitter O’Neill de drijvende kracht was achter de geheime inspanningen om Pandit de deur uit te werken.
IIF
Vikram Pandit zit in de raad van bestuur van de Columbia-universiteit, de Columbia Business School, de Indian School of Business en Trinity School.
Hij is daarnaast directeur van het Institute of International Finance, een wereldwijde organisatie van financiële instellingen. Het IIF werd in 1983 opgericht door 38 banken uit de toenmalige toonaangevende industrielanden.
Bron: HLN.be
Gerelateerd:
- De werking van het wereldwijde monetaire systeem
- Nederlandse banken hebben vestigingen in belastingparadijzen
- Bankieren is te belangrijk om aan banken over te laten (video)
- UBS-handelaar Kweku Adoboli vergokte miljarden
- Bonusfestijn voor nieuwe Van Lanschot-topman Karl Guha






Zwitserse overheid erkent homeopathie als medische behandeling
De burger moet bloeden voor 0,0003 graden afkoeling. Is het kabinet nu hélemaal gek geworden?
Succesvol door je te vervelen
FVD grootste stijger bij gemeenteraadsverkiezingen: ‘Wat een monsterzege!’
Arts: ‘HPV-vaccin beschermt niet tegen baarmoederhalskanker’
Orwelliaans Ministerie van Waarheid: Obama keurt in alle stilte controversiële propagandawet goed
Brits Area 51? Groep claimt buitenaardse onderzoeksbasis te hebben ontdekt in Engeland
Axe deospray heeft zelfde effect als zenuwgas
De overheid heeft weerwapens ingezet. Deze complottheorieën doen de ronde over de verwoestende orkaan Dorian