Dario Musso (33) reed op 2 mei met een megafoon door de straten van de stad Ravanusa in Italië in een poging zijn medeburgers wakker te schudden. “Er is geen pandemie! Kom naar buiten en doe uw masker af! Open de winkels!” riep hij.
Getuigen beweerden dat de man geen verwarde indruk maakte, maar gewoon boos was.
Musso werd gearresteerd door de carabinieri, de Italiaanse militaire politie, en opgesloten in een psychiatrische inrichting in Canicatti. Vier dagen lang lag hij vastgebonden op een bed, kreeg hij vloeibare voeding en werd hij platgespoten. Hij mocht geen contact opnemen met zijn familie.
Zijn broer, een advocaat, mocht hem niet spreken. Hij kreeg iedere keer te horen: “Uw broer slaapt.”
De media besteedden vrijwel geen aandacht aan het voorval. Het psychiatrische ziekenhuis weigert informatie te geven.
Dit zegt de Grondwet erover
In artikel 21 van de Italiaanse Grondwet is de vrijheid van meningsuiting vastgelegd. Artikel 22 stelt bovendien dat niemand onder dwang mag worden opgenomen voor behandeling.
Bekijk hieronder beelden van de arrestatie. Even lijkt het erop dat het tafereel zich afspeelt in Chili onder Pinochet of Argentinië in de jaren zeventig, maar niets is minder waar. De beelden zijn opgenomen in Italië, in de EU.
Lees ook: Duitse advocate noemt lockdown ongrondwettig, en wordt opgenomen in psychiatrische inrichting
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Say what? Diederik Gommers: corona is een VERKOUDHEIDSVIRUS
Journaliste na terugkeer uit Syrië: “Amerikaanse media zijn spreekbuis van Al Qaida”
Felle kritiek op D66-Kamerlid Jan Paternotte: ‘Dit is gevaarlijke stemmingmakerij’
De overheid werkt koortsachtig allerlei nieuwe wetten uit en dit betekenen ze voor jou
Bevat ons brood gif?
“Uw broer creëerde ISIS”: Tirade van studente tegen Jeb Bush wordt internethit
Volstrekt onzinnige getallen rond klimaatverandering. Deze professor heeft genoeg van de apocalyptische boodschap
Jensen: ‘Ze willen coronacrisis gebruiken om wereldregering te installeren’
EU bestaat over 10 jaar niet meer, voorspelt Nigel Farage. In deze 3 landen is de kans op een exit het grootst