De VVD denkt dat na 2024 ‘lastige keuzes’ nodig zijn in de ouderenzorg. “Niet leuk, maar wel nodig om de verpleeghuiszorg in de toekomst overeind te houden,” zei fractievoorzitter Sophie Hermans tijdens het begrotingsdebat.
SP-Kamerlid Jimmy Dijk wees er in de Kamer op dat er schaarste wordt gecreëerd. Bijna 22.000 ouderen staan op de wachtlijst voor verpleeghuiszorg. Nog eens 11.500 mensen staan uit voorzorg op de wachtlijst, zei hij.
Verpleeghuizen worden overspoeld door crisisgevallen, waardoor anderen nóg langer moeten wachten.
Politici die beweren dat de kosten voor ouderenzorg onhoudbaar zijn, draaien mensen een rad voor ogen. Er werden in 2022 recordwinsten van 327 miljard euro gemaakt.
Onze samenleving is schatplichtig om goede ouderenzorg voor onze vaders en moeders, opa’s en oma’s te organiseren. pic.twitter.com/MB3R9I5EsV
— Jimmy Dijk (@jimmydijk) September 14, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Recordwinst
Het hoeft niet zo te zijn, benadrukte Dijk. “Politici die beweren dat de kosten onhoudbaar zijn, draaien mensen een rad voor ogen. Er werd in 2022 een recordwinst van 327 miljard euro gemaakt.”
“Onze vaders en moeders, opa’s en oma’s werkten vroeger zodat hun opa’s en oma’s en hun vaders en moeders verzorgd werden. Zij kregen dat toen voor elkaar met een minder grote collectieve welvaart dan nu het geval is. Nu is onze samenleving eraan schatplichtig om goede ouderenzorg voor onze vaders en moeders en onze opa’s en oma’s te organiseren, zei het Kamerlid.
Dan weet je dat dit de waarheid is
Kandidaat-Kamerlid Bastiaan Meijer (SP) zegt in een filmpje op TikTok: “Als je mensen weer hoort zeggen dat de zorg te duur is, dan weet je dat dít de waarheid is.”
Ondertussen wordt de hoogste stijging van de zorgpremie ooit verwacht.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ophef over schoolboek met afbeelding waarop Europa wordt verorberd door de Rothschilds
Niet eerder was het in juli in Groenland zo koud. Is global warming pure onzin?
Hoofd corona-afdeling grootste Israëlische ziekenhuis: ‘80% ernstige coronagevallen volledig gevaccineerd’
Hoe de 3 grootste Nederlandse banken zijn gekoppeld aan het World Economic Forum
Noorse medicijnagentschap linkt 13 sterfgevallen aan coronavaccin
Rutte weigert FVD-Kamerlid de hand te schudden na maidenspeech: ‘Regelrechte arrogante belediging’
Pastoor: “Zonsverduistering vrijdag kan einde van de wereld betekenen”
‘De zwakken in de samenleving moeten bloeden voor de groene Khmer’
Max von Kreyfelt waarschuwt: ‘De nieuwe media zijn compleet in handen van de overheid zelf’