Al Gore heeft een nieuwe film gemaakt waarin hij opnieuw waarschuwt voor een klimaatramp. Hij stelt dat klimaatverandering rampzalige gevolgen heeft.
Gore werd op CNN uitgedaagd door de burgemeester van Tangier Island, een gemeenschap die wordt bedreigd door kusterosie.
Hij vertelde de Nobelprijswinnaar dat hij al sinds 1970 werkzaam is als krabvisser en de zeespiegel vanaf dat moment nooit heeft zien veranderen.
Goede waarnemer
Gore beantwoordde vragen uit het publiek toen burgemeester James Eskridge de bewering van Gore dat de stijgende zeespiegel kustgemeenschappen bedreigt, weerlegde.
“Ik ben een krabvisser en werk al ruim 50 jaar in de Chesapeakebaai,” zei Eskridge. “Mijn bedrijf bevindt zich op het water en het waterpeil is sinds 1970 niet veranderd.”
“Ik ben geen wetenschapper, maar wel een goede waarnemer,” vervolgde hij. “Als de zeespiegel stijgt, waarom zie ik er dan niets van?”
Stormen
Eskridge zei verder dat het eiland langzaam in zee verdwijnt als gevolg van de erosie, maar dat dat gebeurt als gevolg van golven en stormen.
“Is het aantal stormen toegenomen?” vroeg Gore.
“Niet echt,” antwoordde de burgemeester.
Muur
Zo’n 66 procent van het landoppervlak van Tangier Island is sinds 1850 verdwenen als gevolg van erosie.
Eskridge heeft de regering van Donald Trump gevraagd om een muur rond het eiland te bouwen en zo te voorkomen dat het verdwijnt.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Studie: Scherpschutters op Maidanplein Oekraïne onderdeel van valse vlag-operatie
Arts: ‘Jullie worden zwaar voor de gek gehouden!’
Zelf hennepolie maken (video)
NAVO verzamelt 360.000 troepen bij grens met Rusland en wat is Polen van plan?
Artsen zonder Grenzen aangeklaagd wegens mensensmokkel. Welk bloed kleeft er nog meer aan hun handen?
Aan deze leugen over brandend maagzuur verdiende Big Pharma miljarden
Schadelijke bijwerkingen coronavaccins: ‘Wij maken dagelijks mensen mee die acuut in nood komen’
Al Jazeera betrapt als maker van nepnieuws. Lees hier wat ze van plan zijn
Gelekte e-mail ziekenhuis onthult: aantal doodgeboren baby’s sterk gestegen