
Het Nederlandse leger heeft sinds de corona-uitbraak heimelijk op grote schaal informatie verzameld over de Nederlandse samenleving. Militairen verdiepten zich maandenlang in onder meer Jensen, NineForNews en Ongehoord Nederland. Defensie richtte in maart het zogeheten Land Information Manoeuvre Centre (LIMC) op om zicht te krijgen op de coronacrisis en de verspreiding van ‘desinformatie’.
Vanaf de start deelde het LIMC analyses met bijvoorbeeld terrorismecoördinator NCTV en de politie. D66-Kamerlid Salima Belhaj zei in een reactie: “Defensie moet geen taken van politie of AIVD op zich nemen.”
Deze werkwijze van de staat doet Ongehoord Nederland-oprichter Arnold Karskens sterk denken aan een uitspraak van schrijver en rationalist Willem Frederik Hermans: “Dictatoriale regeringen stellen geen belang in de waarheid. Hun grootste zorg is het bestrijden van meningen die voor de staat gevaarlijk worden geacht.”
Complotgekkies in de Tweede Kamer
“Met andere woorden: in Nederland worden burgers in de gaten gehouden. Niet omdat ze oproepen tot een staatsgreep, belasting ontduiken, bushokjes vernielen of ouden van dagen beroven, maar omdat hun opinie simpelweg niet bevalt,” zegt Karskens.
Volgens de journalist heeft Defensie de informatie doelbewust naar de pers gelekt om zo kritische mediaplatformen te criminaliseren. “Officieel speurt Defensie via openbare bronnen, maar neem van een oorlogsverslaggever aan dat verdraaien van feiten door een militaire inlichtingendienst standaardprocedure is.”
“De energie waarmee de militaire luistervinken het internet afstruinen lijkt erop te duiden dat complotgekkies niet vóór het gebouw van de Tweede Kamer demonstreren, maar binnen in de vergaderzaal vak K vullen,” voegt Karskens toe.
Pas op
Zo las premier Rutte Polen en Hongarije de les over het beschermen van de rechtsstaat, terwijl hij zelf de coronaspoedwet erdoor jast die onze eigen parlementaire democratie buitenspel zet.
“De ministers van de regeringspartijen […] weten dat de pen, het videoplatform of de website machtiger zijn dan het zwaard en zetten daarom het leger in,” zegt Karskens. “Ik moet u waarschuwen: pas op voor desinformatie verspreid door wappies als Mark Rutte en consorten.”
Handige tips voor het vinden van het laatste crypto nieuws
4000 sterfgevallen in Europa na ‘coronavaccins’: Nederland één van de koplopers
Alternatieve gezondheidszorg scoort per saldo beter. Deze journalist laat zien hoe
Iedereen is schuldig, behalve Israël
Stiefzusje van Anne Frank op tv: ‘Foto’s van bevrijding Auschwitz zijn NEP’
Artsen trekken aan de bel: mensen kunnen na prik gevaar vormen
Link tussen Trump en Russisch complot nog altijd niet bewezen. Kom op jongens, waar blijft dat bewijs nou?
Tweede Kamerleden huiverig voor coronavaccin: ‘Ik weet niet wat het precies doet’
Niet kanker, maar chemotherapie doodt veel kankerpatiënten, onthult onderzoek. Zijn er alternatieven?