Voormalig coronaminister Hugo de Jonge wordt inmiddels ook wel de ‘minister van dwingen en verplichten’ genoemd. In een interview met De Telegraaf reageert hij daar een beetje kribbig op, maar hij stelt dat het hem niet deert. “Liever dat, dan de minister van pappen en nathouden worden genoemd,” aldus De Jonge.
Kwalijke zaak
Op social media regent het kritische reacties. “Die man is obsessief. Hoogmoed komt voor de val,” zegt BVNL-bestuurder Hans van Tellingen. Tweede Kamerlid Wybren van Haga, ook BVNL, schrijft: “Er zit alleen niemand in Nederland te wachten op de dwingelandij van minister De Jonge. Ieder huishouden moet voor bakken aan geld gaan verduurzamen en statushouders krijgen voorrang op mensen die al jaren op de wachtlijst staan. Kwalijke zaak.”
Zo kennen we Hugo de Jonge
“Wrong man in wrong place. Yet again!” stelt Tweede Kamerlid Derk Jan Eppink (JA21). Europarlementariër Rob Roos voegt toe: “Het gebrek aan kennis en kunde verbergen achter woordspelletjes en ontwijkende antwoorden. Zo kennen we Hugo de Jonge. Het wordt weer pijnlijk blootgelegd in dit interview. Een bestuurder waar Nederland niet mee geholpen is. Helaas.”
Achter tralies
Uitgever Tjeerd Langstraat twittert: “Het is zo’n naar mens.”
Statenlid Daniël Osseweijer trekt fel van leer. “Deze notoire cokesnuiver en sociopaat hoort achter tralies,” schrijft hij.
Waarom exporteren we deze @hugodejonge niet gewoon naar #China. Daar komt hij prima tot zijn recht.
— The Stinging Bumblebee (@the_stinging) June 4, 2022
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Zes verrassende feiten over de avocado
Engels gezondheidsinstituut: gevaccineerden hebben 3 keer meer kans om te sterven aan ‘deltavariant’
Vrijgegeven Wob-stukken laten zien hoe de overheid reageerde op bijwerkingen: ‘Zeer zorgwekkend’
Sarajevo voor het eerst in 50 jaar in mei bedekt met sneeuw
Brute kou treft 200 miljoen Amerikanen, en het ergste is nog niet voorbij. Honderden records op de tocht. Horrorwinter in aantocht?
Doorbraak in onderzoek naar hart- en vaatziekten. Dit is één van de meest bekeken medische lezingen in Europa
‘Journalisten van NRC verspreiden valse complottheorie’
Hoe zit het nou met de George Floyd-protesten? De onbeantwoorde vragen
Deel Italiaanse volksvertegenwoordigers niet meer welkom in parlement vanwege vaccinatieplicht: ‘Ongekend’