In maart kunnen alle Nederlanders die tegen het coronavirus zijn ingeënt met behulp van de DigiD een vaccinatiebewijs downloaden. De gegevens komen uit een database waarin wordt bijgehouden wie welk vaccin gekregen heeft.
De registratie is volgens het RIVM bij de eerste prik al belangrijk om onder meer de bijwerkingen en de vaccinatiegraad bij te kunnen houden. Het is de bedoeling dat in januari zo’n 225.000 zorgmedewerkers gevaccineerd zijn. Vervolgens kunnen ze in maart hun vaccinatiebewijs downloaden.
De meeste mensen vinden dit een enge ontwikkeling. Bas Filippini van Vrij en Sociaal Nederland zegt dat zijn partij tegen elke inbreuk op jouw lichaam is. “Geen vaccinatieplicht en geen vaccinatie-ausweis. Waarom een ongeteste nano-injectie een vaccin noemen? Wanneer onderzoek naar belangenverstrengelingen?”
“De aluhoedjes, wappies en complotgekkies hadden weer gelijk. Wat de MSM niet zagen aankomen, hadden zij allang voorspeld,” reageert journalist Eric van de Beek.
Verkapte vaccinatieplicht
“Het is zover, overal zal gevraagd gaan worden om dit vaccinatiebewijs. De medische coup is gelukt. Voor een virus dat enkel een gevaar is voor een zeer specifieke groep, zal iedereen zich moeten ‘beschermen’,” zegt Leona.
Petra voegt hieraan toe: “Next one up, je mag pas gebruikmaken van bepaalde diensten als je zo’n bewijs hebt. Een verkapte vaccinatieplicht. Zo, mijn complottheorieën raken op. Iemand?”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






11-jarig wonderkind wil op deze manier bewijzen dat Einstein en Hawking het bij het verkeerde eind hadden
‘Deze Noord-Koreaanse anti-vrijheidswet van Hugo de Jonge kan linea recta de prullenbak in!’
Ufogolf boven Nieuw-Zeeland en Australie – ‘dit is ongekend’
Uitspraken Rutte over opgeven soevereiniteit vallen niet in goede aarde: ‘Hij moet weg!’
Verbolgen reacties om rellende Eritreeërs in Den Haag: ‘Grenzen dicht en dit tuig uitzetten, nu’
Thaise politie doet twee keer inval bij groep die zegt te communiceren met aliens van Pluto. Dit is de reden
EU-lidstaten zeggen in meerderheid ‘nee’ tegen genetisch gemodificeerde gewassen
Video: Ook andere ‘vaccins’ blijken nu tjokvol vreemde deeltjes te zitten – ‘Mijn God’
Beoogd premier Plasterk verdiende miljoenen met mRNA-vaccins