GroenLinks wil opheldering van minister Hugo de Jonge van Ruimtelijke Ordening over het onjuist informeren van de Eerste Kamer over de Omgevingswet. De Jonge zei in mei dat de oplevering van het Digitale Stelsel Omgevingswet (DSO) op schema lag. Dat bleek niet het geval en het ministerie wist dat. Hij verspreidde dus desinformatie.
Eerste Kamerlid Saskia Kluit (GroenLinks) vindt het ‘zorgwekkend’ dat de minister de Kamer onjuist heeft geïnformeerd. Haar fractie heeft vragen gesteld.
De Jonge wilde dat de Eerste Kamer voor 1 juli zou instemmen met de invoering van de Omgevingswet per 1 januari volgend jaar. Die wet bundelt alle wetten en regels op het gebied van ruimtelijke ordening, waardoor vergunningen makkelijker kunnen worden aangevraagd en verleend.
Geen groen licht
“Hugo de Jonge. De vleesgeworden Groundhog Day. Elke keer als je denkt dat het niet erger kan, blijkt dat toch zo te zijn. Elke dag weer,” reageert BVNL-bestuurder Hans van Tellingen. Gezondheidswetenschapper Yvonne Simons voegt toe: ‘Verkeerd geïnformeerd’ staat in het kabinet synoniem aan ‘heeft gelogen over’.
Eerste Kamerlid Martin van Rooijen (50Plus) kondigt aan dat de Eerste Kamer in november geen groen licht zal geven voor de invoering van de Omgevingswet als niet zeker is dat het DSO feilloos werkt en zeker is dat minister De Jonge ‘ons volledig en accuraat informeert over de werkelijke stand van zaken’.
Zonder gevolgen
“Iedereen die zich met de Omgevingswet bezighoudt, weet dat het DSO qua ICT en koppelingen nog lang niet op orde is en dat minister De Jonge dus onzin verkoopt. Maar dat De Jonge steeds maar mooi weer blijft spelen, ergert mij ook,” schrijft Ellen Verkoelen, fractievoorzitter van 50Plus in Rotterdam.
Europarlementariër Dorien Rookmaker merkt op: “Vroeger was dit een politieke doodzonde, nu blijft het waarschijnlijk weer zonder gevolgen. Want zo gaat dat onder premier Rutte en de huidige Tweede en Eerste Kamer.”
Gaddafi’s grimmige voorspelling komt uit: Europa zal worden overspoeld door vluchtelingen
Satellieten spotten oude ruïnes voor de kust van Spanje. Is dit de verloren stad Atlantis?
Dolfijnen groeten elkaar door namen uit te wisselen
Provincie Zuid-Holland sorteert in het geniep voor op het elimineren van boeren
Tv-presentatrice ontmaskert Illuminati, krijgt bezoek van door mensen gemaakte Greys
Vrijgegeven Wob-stukken laten zien hoe de overheid reageerde op bijwerkingen: ‘Zeer zorgwekkend’
Econome: we staan aan de rand van een financiële crisis als in 2008
Nieuwe documentaire ‘onthult verband tussen straling mobieltje en hersenkanker’
Getuigen onthullen grootste geheimen uit de moderne geschiedenis