
Op internet zijn bijzondere beelden opgedoken van een groep potvissen die een misvormde tuimelaar heeft geadopteerd.
Gedragsecologen Alexander Wilson en Jens Krause van het Leibniz-Instituut voor Zoetwaterecologie en Visserij in Berlijn werden voor de kust van de Azoren getrakteerd op het hartverwarmende tafereel.
“Het leek alsof ze [de potvissen] de dolfijn om welke reden dan ook hadden geaccepteerd,” vertelde Wilson aan het tijdschrift Science. “Ze waren erg sociaal.”
Babysitten
Als gevolg van een vervorming van de wervelkolom heeft de rug van de dolfijn de vorm van een halve ‘S’ gekregen. “Soms kunnen individuen het mikpunt worden van pesterijen. Het kan zijn dat dit individu niet in zijn oorspronkelijke groep paste,” legde Wilson uit. Hij voegde toe dat het ook goed mogelijk is dat de dolfijn zijn soortgenoten niet kon bijhouden.
Potvissen zwemmen beduidend langzamer dan dolfijnen. De groep wijst steeds één van de leden aan om de kalveren te ‘babysitten’ terwijl de andere volwassenen naar grote diepte duiken.
Aandacht
Waarom hebben de potvissen de dolfijn geadopteerd? Voor Wilson is het niet duidelijk. Ecoloog Mónica Almeida e Silva van de Universiteit van de Azoren in Portugal liet weten dat potvissen goede redenen hebben om tuimelaars op afstand te houden.
“Waarom zouden potvissen dit dier in hun groep tolereren?” vroeg ze zich af. “Ik sta voor een raadsel.” Het zou ook kunnen dat ze de aandacht van de dolfijn op prijs stellen, aldus bioloog Luke Rendell van de Universiteit van St. Andrews in Groot-Brittannië.
Bron: Time.com Foto: Alexander Wilson
Gerelateerd:
- Dolfijnen vormen reddingsvlot voor gewonde soortgenoot (video)
- Verstrikte dolfijn roept duiker om hulp en wordt gered (video)
- Wilde dolfijnen delen cadeautjes uit aan mensen
- ‘Wij konden gestrande bultrug redden’
- Marine VS vervangt dolfijnen door robots
Ik vind het fijn voor het dier, zo zie je maar , dieren hebben net zo goed als mensen dat kunnen hebben, ook onvoorwaardelijke empathie met hun soortgenoten .
Ik vindt dat mensen dit juist niet hebben .heel veel mensen zouden zo iemand op straat niet zien staan als deze om hulp of medeleven zou vragen
[quote name=”Sahin”]Ik vindt dat mensen dit juist niet hebben .heel veel mensen zouden zo iemand op straat niet zien staan als deze om hulp of medeleven zou vragen[/quote]
Vergeet niet Sahin dat wij mensen door velen (mis) geleid worden met wat wij intuitief eigenlijk niet willen , want wij willen vrij zijn in wie we (waren), (al dan niet bewust zijn van het leven , gedragen door hogere machten) omdat ik er van overtuigd ben geraakt dat wij door duisteren van onze hoge ontwikkeling zijn verdwaald in wat we zijn en doen, Door alsnog , nog steeds empathie voor anderen ( de vreemde) te voelen vind ik uniek en heel bijzonder !
Het is onzin dat de mens minder zou zijn dan dieren ( want dit hoor ik namelijk meer ) dieren hebben weinig weet van de gevolgen van hun invloed in het klimaat van de eigen ontwikkeling en milieu , ze doen voor wie ze geboren zijn . Voor het geluk ..