De Zuidlanden, een nieuwe wijk in Leeuwarden, is gasloos aangelegd. Het huidige kabinet wil Nederland immers zo snel mogelijk van het gas af hebben.
De gemeenteraad besloot gebruik te maken van stadsverwarming die op een duurzame manier opgewekt wordt.
De energiekosten zouden een stuk lager moeten zijn in vergelijking met normale woningen die aangesloten zijn op gas.
In stilte
Hoe gaat dit in de praktijk?
Voor verwarming en warm water zijn de inwoners van de wijk afhankelijk van twee bedrijven: Ennatuurlijk en Biogas Leeuwarden.
Wat blijkt? Bepaalde apparatuur deed het vaker niet dan wel. Het was daarnaast een komen en gaan van bestuurders.
Falende managers werden in stilte aan de kant gezet. De pers was daarbij niet welkom.
Vele malen hoger
Als klap op de vuurpijl informeerde Ennatuurlijk de bewoners halverwege 2019 per brief dat er al sinds eind 2018 ‘gewoon’ gas geleverd werd in plaats van biogas.
Betalen de bewoners ook daadwerkelijk minder?
Een bewoner schreef aan de gemeente dat de energierekening in de praktijk vele malen hoger is.
Fors zal toenemen
De grootste kosten zitten bovendien in het transporteren van de warmte.
Ondertussen is de gemeente Leeuwarden van plan wijk na wijk van het gas te halen.
Bureau Ecorys uit Rotterdam schreef onlangs een rapport waaruit blijkt dat de energiearmoede fors zal toenemen omdat heel Nederland van het gas af moet.







WEF-burgemeester Sharon Dijksma heeft geen zin in lastige vragen: ‘Nu is het wel goed geweest’
Bevatten deze oude schilderijen bewijs voor buitenaards bezoek?
Natuurkundigen gaan onderzoeken of we in een 2D-hologram leven
Grote krant: Amerika blies World Trade Center op om ‘oorlog tegen terrorisme’ te kunnen beginnen
Adviseur van Schwab: dit is veel groter dan alles wat we tot nu toe hebben gezien in de geschiedenis
Chinese soldaat ziet vliegende schotel crashen op legerbasis. Dit zei hij over de inzittenden
Vrouw (73) uit Woerden krijgt herseninfarct na Pfizer-vaccin en sterft een week later
Partij voor de Dieren neemt chemtrails serieus en pleit voor parlementair onderzoek
Duitse journalist: massale politieactie tegen rechtsextremisten in scène gezet en dit is waarom