Echte wetenschappers nemen moeilijk weerlegbare UFO-waarnemingen serieus, stelt hoogleraar Geowetenschappen-Milieu Klaas van Egmond in reactie op uitspraken van docent lucht- en ruimtevaarttechniek aan de TU Delft Coen Vermeeren.
Enige tijd terug wilde Galilei met zijn ‘Hollandse kijker’ de toenmalige elite, de Paus, er van overtuigen dat de aarde om de zon draait.
Wat de Paus niet begreep kon niet waar zijn en dus weigerde hij te kijken. Galilei werd onder dreiging van huisarrest gedwongen om zijn door waarnemingen ondersteunde theorie in te trekken. Op dezelfde manier werd er volgens het AD een toezichtcommissie ingesteld om de uitlatingen van Vermeeren over UFO’s tot een minimum te beperken.
Irrationele ontkenning
Waarom toch altijd die angst voor nieuwe ideeën? De verworvenheden van de wetenschap als fatsoenlijke taal om op een hygiënische manier tot kennis van onszelf en de omringende wereld te komen moet natuurlijk worden gekoesterrd.
Voor zover Van Egmond weet beweert dr. ir. Coen Vermeeren alleen maar dat er inmiddels een overweldigende hoeveelheid foto- en videomateriaal is waarop onbekende vliegende objecten zijn te zien.
De door sceptici geuite veronderstelling dat al deze waarnemingen zijn te verklaren en dat er op zeer grote schaal wordt gefraudeerd is niet bij benadering waar te maken, stelt Van Egmond verder in de Volkskrant. Zolang ze dat niet kunnen ligt er een indrukwekkende reeks aan waarnemingen die een wetenschappelijke benadering behoeven, in plaats van irrationele ontkenning of ridiculisering.
Heftig
De hoogleraar vraagt zich af waarom hier zo heftig op wordt gereageerd. Is het zoals indertijd bij de Paus de angst voor het verlies van een oud wereldbeeld? Of is het wetenschappelijke arrogantie? Wat men niet begrijpt kan niet waar zijn? Waarom wordt het onderwerp zo geridiculiseerd terwijl een sceptische wetenschapsjournalist in Een Vandaag verdedigt waarom NASA met de Marsverkenner een grammofoonplaat heeft meegestuurd?
De echte wetenschappers nemen moeilijk weerlegbare waarnemingen serieus en nemen de uitdaging aan om met nieuwe wetenschappelijke verklaringen te komen, besluit Van Egmond. Echte wetenschappers zijn verwonderd. Een samenleving die zich niet meer verwondert kan beter haar universiteiten sluiten.
Klaas van Egmond is hoogleraar Geowetenschappen-Milieu aan de Universiteit Utrecht
Bron: Volkskrant.nl
Gerelateerd:
- ‘Geef dwarse denkers de ruimte’
- De UFO van Soesterberg (video)
- ‘Onderzoek het bestaan van UFO’s’
- Bijval voor wetenschapper die bestaan UFO’s erkent
- De Telegraaf: ‘UFO’s bestaan!’






Betrapt: Franse media gebruiken Russische beelden om te laten zien hoe ‘succesvol’ Amerikaanse aanvallen in Syrië zijn
Arts en corona-klokkenluider: ‘Wij worden voor de gek gehouden en dat is ernstig’
Duikers onderzoeken 2000 jaar oud Romeins scheepswrak (video)
‘Terwijl iedereen de andere kant opkijkt wordt er iets totalitairs klaargezet dat zijn weerga niet kent’
Mysterieus radiosignaal opgevangen tijdens grootste zoektocht ooit naar aliens. Dit zeggen wetenschappers erover
Tweede Kamer gedraagt zich als kudde schapen in klimaatdebat. Waarom je energierekening flink omhoog zal blijven gaan
Nieuwe versie van communisme en Napoleon. Kijk hoe Farage ‘fanaticus’ Von der Leyen en Macron sloopt
Nederlandse journalist ontzenuwt vanuit Oekraïne nepnieuws dat de media verspreiden over chemische aanval
Overal in Amerika blijven massa-vaccinatiecentra leeg: ‘Geweldig om te zien’