Propaganda

Professor legt glashelder uit waarom nepnieuws vooral een nepprobleem is

Help mee door dit met anderen op je socials te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Steeds meer mensen halen hun nieuws van social mediakanalen. De gevestigde media proberen daar nu een stokje voor te steken door te waarschuwen voor ‘nepnieuws’.

Na de verkiezingsoverwinning van Trump werd Google en Facebook ten laste gelegd dat ze een weerloos publiek al te gemakkelijk van ‘nepnieuws’ hebben voorzien.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/10/nfn-donatie-2.png

Waarop dat publiek (lees: de Trump-kiezer) werd misleid. Waardoor die dan weer een ‘verkeerde’ stem uitbracht.

Waarheidspolitie

Hoezeer dit verwijt ook baadt in paternalisme, het vond algemeen weerklank en de akte van beschuldiging werd overgenomen door zowat elk zichzelf serieus noemend medium, schrijft socioloog en professor aan de Erasmushogeschool Brussel Ben Caudron.

Google en Facebook beloofden maatregelen te zullen nemen. Maar wat mag ‘echt’ nieuws dan precies zijn? En hoe gaan de mensen uit Silicon Valley het verschil tussen echt en nepnieuws detecteren?

Caudron vraagt zich in De Tijd hardop af of we niet op het punt staan een waarheidspolitie te installeren.

Gevaarlijk

“Als ik mag kiezen tussen abstracte beslissingsregels zoals die van Facebook en Google, of een portie van de pot gerukte onzin, geef mij dan maar die onzin,” stelt hij.

Volgens de professor zijn de aangekondigde maatregelen overbodig, ineffectief, misleidend en op termijn zelfs gevaarlijk.

Daarover horen we nauwelijks iets. Liever leggen de mainstream media Google en Facebook het vuur aan de schenen en juichen ze nadien de gemaakte beloften toe.

Godsgeschenk

Het verhaal over ‘nepnieuws’ komt dan ook als een godsgeschenk voor die media, aldus Caudron.

Dat verhaal focust immers op onbekende booswichten die hun geld verdienen met websites vol onzin en leugens. Zoiets zouden onze gevestigde huizen van vertrouwen uiteraard nóóit doen.

Het zijn altijd de anderen die liegen, nooit de zelfverklaarde kwaliteitsmedia.

Leugens over massavernietigingswapens

Dat diezelfde kwaliteitsmedia de vorige Republikeinse Koning aan een totaal overbodige tweede Golfoorlog hielpen door kritiekloos de leugens over massavernietigingswapens die het Witte Huis bij het Pentagon en de CIA had besteld, over te nemen en van deskundig klinkende lege commentaren te voorzien, wie herinnert zich zo’n futiliteit nog?

Hou op met die nepverontwaardiging over nepnieuws, zegt Cauldron.

Het verschil tussen ware en foutieve informatie hangt af van de macht waarover partijen beschikken. Daarom is evenwicht volgens hem van het grootste belang.

Fairness Doctrine

Hij wijst op de Fairness Doctrine, die zenders oplegde om een deel van hun programmering te besteden aan ‘controversiële onderwerpen met een algemeen belang’.

In 1987 werd die doctrine doodverklaard met – ironisch genoeg – het argument dat de vrijheid van meningsuiting erdoor geschonden werd.

[MO]

Interessant

Vind je dit artikel interessant?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
0 0 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

23 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
trackback
Eindtijdsignalen en ander opvallend nieuws, verzameld door: Arie Goedhart | Silvia's Boinnk!!!
8 jaren geleden
Caesar Lion Cachet
Caesar Lion Cachet
8 jaren geleden

LS…

Ieder weldenkend mens weet dat het officiële nieuws in handen is van een kleine groep demagogen die ook de farmacie en de voedselindustrie in handen hebben. Hun grootste misdaad is het weglaten van de waarheid en dat geldt voor alle drie de categorieën…

exegese
exegese
8 jaren geleden

Alles, maar dan ook alles om ons heen is nep. Een toneelstuk waarvan het script jaren geleden als is vast gelegd. De Elite is het werktuig van de cabal. Zij hebben de plicht om de vrije wil van het volk te respecteren. Ook hebben zij de plicht ons te vertellen wat ze gaan doen. Dat wordt gedaan op een manier die de meesten niet eens opmerken zoals in zogenaamd belachelijke tekenfilms of gewone films in Hollywood. Als iemand iets opmerkt zegt men gewoon : ach joh, je kijkt teveel films. Laat je niet gek maken. Het onderstaande filmpje laat onomstotelijk zien hoe jaren geleden al besloten is om Trump gekozen te laten worden als controlled opposition, het lag al vast tot in het kleinste detail. Als het volk de heersers niet meer gelooft is hij geneigd iedereen te geloven die zegt tegen de heerser in te gaan. Het is dan wel zo handig dat je dat dan zelf bent. Jammer maar helaas it is all fake.

https://www.youtube.com/watch?v=NJp2IirtZ6c

Faith
Faith
8 jaren geleden

Wat ik niet begrijp is waarom ze de stemmen weer willen hertellen als Donald de gedroomde uitkomst was.
Waarschijnlijk omdat nu blijkt dat hij de bevelen van de oude vergane glorie niet gaat opvolgen?
Volgens berichten staat Soros er zelfs op dat er nieuwe verkiezingen komen, dat klopt niet met het filmpje.
Terwijl Soros volgens redelijk betrouwbare bronnen dood is en Hillary waarschijnlijk ook, in elk geval niet capabel om president te worden.
Het blijft een grote chaos in de media zolang de leugenaars niet opgepakt en opgesloten worden.
Trump is er druk mee en dat betekent voor mij dat hij de oude misleidende garde echt niet ziet zitten.
Hoe veelbelovend ze hem ook ooit vonden als de man die het merendeel van de mensheid definitief de das om gaat doen.
Hij is geen lid van een of andere louche geheime club en kennelijk ook niet van plan om dat te worden.
Volgens mij gooide hij daarmee roet in het eten. Dat filmpje is dus allang weer achterhaald.

Benhur
Benhur
8 jaren geleden

Het gevolg is dat de nepnieuws verspreiders die daar de opdracht en geld voor ontvangen hebben, in de toekomst gaan beoordelen wat waar en niet waar is. Want wie heeft de meeste macht? diegene met het meeste geld.
En voordat de massa in de gaten heeft dat ze bedondert zijn is het kwaad al geschied zoals we weten.
De machtigste zijn meestal de winnaars en hebben het naar eigen zeggen goed gedaan en claimen gelijk te hebben, maar is dat wel zo.
Een geweldenaar en achterbakse leugenaar met veel macht en geld heeft dan gewonnen door zijn mogelijkheden en eigenschappen maar heeft die gelijk. Het werkelijke gelijk komt meestal te laat.

leon***
leon***
8 jaren geleden

binnen kort komt het verplicht vaccineren 1 van de laatste pogingen van de elite van de week op 4
gezien

Hannes
Hannes
8 jaren geleden

Elke keer maar weer kritiek door de azijnzeiker’s op politiek en samenleving, maar noch nooit een betoog gezien wat voor samenleving men zelf wil. Lijkt te veel op, ik sta onderaan de trap, heb een klotebaantje, en ben gefrustreerd omdat ik het slechter meen te hebben, en daarom klaag ik.

Tobfer
Tobfer
8 jaren geleden

Zelfs in kidsweek wat ik mijn kinderen af en toe laat lezen stond heel groot PAS OP VOOR NEPNIEUWS.

Wim Stouwdam
Wim Stouwdam
8 jaren geleden

Dit is de makkelijkste regel om censuur te plegen.
Alleen we noemen het niet zo. 🙂

Jaya
Jaya
8 jaren geleden

9/11 was ook nepnieuws.

War on Error
War on Error
8 jaren geleden

Nepnieuws = propaganda, ‘social engeneering’. Politieke correctheid erin rammen.
Propaganda komt vanzelfsprekend vooral uit de corrupte overheid:

“The Pentagon employs more than 27,000 people to shape public opinion around the world

An Associated Press investigation found that over the past five years [ ’04-‘09], the money the military spends on winning hearts and minds at home and abroad has grown by 63 percent, to at least $4.7 billion this year,

Pumping out press releases
On an abandoned Air Force base in San Antonio, Texas, editors for the Joint Hometown News Service
In 2009, Hometown News plans to put out 5,400 press releases, 3,000 television releases and 1,600 radio interviews,
The service is just a tiny piece of the Pentagon’s rapidly expanding media empire, which is now bigger in size, money and power than many media companies.

‘Psychological’ spending doubles
The fastest-growing part of the military media is “psychological operations,” where spending has doubled since 2003.
Psychological operations aim at foreign audiences, and spin is welcome.

Washington’s press is the cabin boy of the political class
2012-08-03, The Guardian (One of the UK’s leading newspapers)
The New York Times recently revealed that reporters are not merely working on background, they negotiate after interviews what comments may be used and send them to sources for prepublication approval. The sources routinely edit those quotes
http://www.guardian.co.uk/commentisfree/2012/aug/03/washington-press-corp-cab

Zie ik gisteren een grappig bedoeld programma voorbij komen op TV. uh … ‘Kwis’, heet het, toch?
Opeens draaf er een dozijn kinderen op, en ingestudeerd zingen ze op een melodie van Borsato
dat gereformeerden in de Biblebelt niet goed voor hun kinderen zorgen. want . . . kritisch tegenover de vaccinatie-cultus. (verkapt) gesponsorde propaganda? Moet wel, want totaal feitenvrij!

ff of topic, slects ter voorbeeld – hoe propaganda over je schoenen loopt; de mensen zien het niet eens meer!
http://www.npo.nl/de-kwis/26-11-2016/VARA_101381371 Kijk en luister vanaf 24 minuten.

Ik vind het zo laf; propaganda oorlog voeren over de ruggen van kinderen:
Ik denk dat ik hiervan inmiddels minstens zo deskundig? ben als de minister die hier over gaat – EXITH ‘Tabakslobby’ Schippers.
Zonder sensatielust; dit is bijzonder ernstig en urgent! Kamervragen – geen eindejaars reces dit jaar!:
ff kort; enkele hints iig:
The Risks of HPV Vaccine Are Significant
By mid-March 2015, the HPV vaccine Gardasil had generated more than 35,000 adverse reaction reports to the US government, including more than 200 deaths.[8]
it is estimated that perhaps less than 10 percent of the vaccine adverse events that do occur are reported to VAERS.[9] (Vaccine Adverse Events Reporting System)
http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2015/05/05/hpv-vaccine-gardasil.aspx

The Dutch Cervarix Concerns
According to the FDA VRPBAC Background Document girls who already have a
HPV-infection and take their HPV-shots are 44.6% more likely to get cervicalcancer because the vaccine contains the exact triggers for the vaccine to turn into cancer. http://www.verontrustemoeders.nl/2%20The_Dutch_Cervarix_Concerns.pdf

Obama Quietly Signs Executive Order To Advance Global Vaccination Agenda
November 12, 2016 renegade By Vin Armani
What’s more, the HHS recently proposed giving the CDC the power to detain and quarantine people without due Process https://www.youtube.com/watch?v=3kNZrH4eBS0

http://www.conspiracytruths.co.uk/genocide.html
Vaccine Induced Encephalitis – Are Parents Being Falsely Accused?” with Dr. Harold Buttram.
Her websites are Profitable Harm and Parents and Carers Against Medical Injustice. https://vactruth.com/2016/11/17/aluminium-adjuvants-not-approved/

Aluminum, mercury, squalene and other contaminants that have added to the vaccines, are equivalent to viruses and bacteria relative to causing damages to human tissue.

En, in no time levert research schokkende waarschuwingen van artsen en virologen uit de hele wereld. Nee, dan de VARA – die weet het de Nederlandse kinderen wel ff uit te leggen . . . .
Ons land gaat naar de kl#te, we plegen collectief (zelf-) moord (op onze kinderen).

Het vaccinatiebeleid is geo-politiek. Eugenetica. De WHO (VN) is het epicentrum.
Reken maar op een gigantisch nep-nieuws offensief.

Back to top button
23
0
We lezen graag je reactie!x