De Eerste Kamer steunt de mogelijkheid om de coronapas in te kunnen zetten in niet-essentiële winkels en niet-essentiële dienstverlening op publieke plaatsen. Dat zou betekenen dat bezoekers van onder meer kledingwinkels en kappers hun QR-code moeten laten zien voordat ze naar binnen mogen. Het is nog niet duidelijk wanneer de uitbreiding van de coronapas ingaat.
Brussel wil daarnaast dat vaccinatiecertificaten maar negen maanden geldig blijven. De spelregels moeten vanaf 10 januari tussentijds worden aangepast door een houdbaarheidsdatum op de laatste prik te plakken.
Er klinkt vanuit de samenleving steeds meer kritiek op de maatregelen. Psycholoog Mark Bosch kon het niet langer stilhouden en werd boos.
Wel degelijk te vergelijken
“Ik snap werkelijk niet meer dat mensen dit willen,” zegt Bosch over de ‘QR-codeterreur’. “Ik snap nu wel hoe de Joden zich gevoeld moeten hebben toen ze van de ene op de andere dag stelselmatig steeds minder mochten gaan deelnemen aan de samenleving.”
“Natuurlijk worden de QR-codelozen nog niet op transport gezet om geraffineerd de dood te vinden in gaskamers en concentratiekampen, maar eenieder die meegaat in dit zinloze beleid moet zich diep en diep schamen,” schrijft de psycholoog in een bericht op LinkedIn.
Het buitensluiten en creëren van zondebokken is volgens Bosch wel degelijk te vergelijken met het apartheidsregime van Zuid-Afrika, de rassenongelijkheid in Amerika en de verschrikkelijke Jodenvervolging in de Tweede Wereldoorlog.
Sta op en zeg keihard: nu is het genoeg
De regerende macht die steeds verder polariseert en halve waarheden verkondigt zonder zelfreflectie heeft weinig meer met democratie van doen, aldus de psycholoog.
“Grondwetten worden met voeten getreden en vertrapt waar je bij staat. Nederlanders, schaam je diep, haal adem, stap op en zeg keihard: nu is het genoeg,” zegt hij.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Senator VS wil hennep legaliseren
Griep doodde afgelopen week OPNIEUW 10 keer zoveel mensen als corona
Jort Kelder doet boekje open: ‘Coronacrisis zwaar opgeblazen’
Ambulancebroeder: ik heb talloze afschuwelijke dingen gezien die het gevolg zijn van de experimentele prikken
PvdA-coryfee ligt wakker van ‘NSB-populisme’ in Nederland: ‘Ik vind de tijd waarin wij leven heel bedreigend’
Wetenschapster bezoekt Tsjernobyl, eet radioactieve appels en poseert in controlekamer kerncentrale
Dader van flesaanval op Baudet krijgt lagere straf dan geëist: ‘Is onze rechterlijke macht gek geworden?’
‘Engelen bestaan echt, maar hebben geen vleugels’
Ex-chef-toxicologie van Pfizer tijdens spraakmakende zitting in Bondsdag: ‘Hun injecties hadden niet goedgekeurd mogen worden’