De Raad van State noemt het ontwerp van de nieuwe coronawet een eerste stap die noodzakelijk is om bestrijding van epidemieën wettelijk beter te regelen. Het adviesorgaan vindt het voorstel van het kabinet ‘in beginsel positief’. De wet moet een permanente grondslag vormen voor beperkende maatregelen.
De Raad vindt dat in het wetsvoorstel het instellen van een avondklok en de invoering van een coronapas moeten worden opgenomen. Ook de mogelijkheid tot het sluiten van scholen moet in deze wet worden opgenomen, adviseert de Raad van State.
Veel mensen reageren negatief op het advies. “Dit moet gestopt worden door de voorzitter van de Raad van State, Willem-Alexander,” zegt BVNL-bestuurder Hans van Tellingen.
Knettergek
Viruswaarheid-jurist Jeroen Pols zegt: “De taak van de Raad van State is wetgeving te toetsen. Maar [vice-president] Thom de Graaf speelt de nieuwe Van Dissel en eist bevoegdheden tot schoolsluitingen, avondklok, QR-codes en andere tools voor mensenrechtenschendingen. Knettergek.”
Data-analist Daniël van der Tuin vindt het onacceptabel dat de Raad het coronatoegangsbewijs in de gereedschapskist wil. “Het voorkomt geen virusoverdracht en het sluit miljoenen mensen uit. Het is een politieke wens en heeft niets van doen met virusbestrijding.”
Van der Tuin voegt toe dat uit Wob-documenten is gebleken dat de avondklok bedoeld is om sociale gehoorzaamheid af te dwingen. “Met virusbestrijding heeft het niets te maken,” benadrukt hij.
Nut nooit bewezen
“De permanente coronawet van het kabinet komt steeds dichterbij. Als we niet massaal van ons laten horen, zullen we onze vrijheid voorgoed kwijtraken,” waarschuwt Forum voor Democratie.
Journalist en historicus Bina Ayar twittert: “Je verzint het niet. De Raad van State wil de coronapas en andere dictatoriale maatregelen waarvan het nut nooit bewezen is in de coronawet.”
Demonstratie op de Dam
“De Raad van State heeft kritiek op de permanente coronawet. Niet omdat de wet onze fundamentele rechten met voeten treedt, maar omdat de maatregelen in de wet niet ingrijpend genoeg zouden zijn. Waarom geen avondklok of QR-code? Ongelofelijk, schaf anders meteen de democratie af,” reageert rechtsfilosoof Raisa Blommestijn.
Op zondag 4 september wordt op de Dam in Amsterdam gedemonstreerd tegen de permanente coronawet:
Demonstratie “Stop de permanente coronawet!” – 4 september op de Dam
Ik ben er bij met @VierdeGolf!Meer informatie over waarom wij demonstreren? Of wil je met ons mee lopen? Zie 🧵👇 pic.twitter.com/wvScOyWySD
— Jona Walk (@JonaWalk) August 27, 2022
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Horrorwet in aantocht: ‘Koude rillingen lopen mij bij lezing van deze publicaties letterlijk over de rug’
Verontwaardiging over uitspraak CDA-Kamerlid Boswijk: ‘Wat een schoft, zeg’
Neutrinodeeltjes wel of niet sneller dan het licht?
Mysterieuze stenen van sjamaan ontdekt in Panama
Deze film vertelt het hartverscheurende verhaal van kinderen die zijn gestorven na coronavaccinatie
Beleid van helikopter Ben faalt
Vrijwel de gehele Tweede Kamer (ook PVV en JA21) wil dat deze vaccindata geheim blijven
EU komt met Orwelliaans voorstel voor ‘Europese digitale identiteit’, dit staat er in
Dit zwembad gebruikt gevitaliseerd water waardoor er minder schadelijke chemicaliën nodig zijn