Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen (FVD) vraagt aandacht voor het feit dat niet alleen Apeldoorn, maar ook zijn geboortestad Enschede een ‘World Economic Forum Smart City’ is.
Zo’n Smart City wordt beschreven als ‘een stad die een hoge kwaliteit van leven weet te garanderen door samenwerking tussen gemeenten, bedrijven, inwoners en kennisinstellingen op het gebied van slimme digitale technologie, traditionele infrastructuur, architectuur, menselijk kapitaal en sociaal kapitaal, waarbij de gemeente richtingbepalend is’.
Op basis van bestaande data uit bijvoorbeeld parkeergarages, wifi en apps in combinatie met data uit nieuwe sensoren worden mogelijkheden onderzocht voor een real-time beeld van de stad ‘zonder de privacy van de bezoekers te schaden’.
Wifitracking
In de Enschedese binnenstad werden passanten geteld via sensoren. Deze tellingen gebeurden volgens de gemeente ‘anoniem’. Toch legde de Autoriteit Persoonsgegevens de gemeente een boete op van 600.000 euro wegens wifitracking, een systeem waarbij mensen gevolgd kunnen worden.
Volgens de AP was de privacy van burgers niet goed gewaarborgd, omdat zij konden worden gevolgd zonder dat dit noodzakelijk was. Het inzetten van wifitracking is op zichzelf al een ernstige overtreding van de privacywet AVG, stelt de autoriteit.
Heel kwalijk
“Als je mensen via hun telefoon kunt volgen, is dat heel kwalijk,” zei AP-vicevoorzitter Monique Verdier. “Want iedereen heeft het recht om vrij en onbespied over straat te gaan. Zonder dat de overheid of een andere partij kan meekijken of noteren wat je doet.”
Enschede is deelnemer in het netwerk Future City Foundation en de City Deal ‘Een slimme stad’, waar ‘diverse tools worden ontwikkeld voor duurzame, slimme stedelijke ontwikkeling’. Het netwerk ‘levert veel kennis over maatschappelijke, ruimtelijke en digitaliseringsvraagstukken, onder andere op het gebied van gebiedsmonitoring, watermanagement en burgerparticipatie’. Digitalisering is in Europa ‘een belangrijke pijler van het programma van de Europese Commissie’, aldus de gemeente Enschede.
Zo zo. Niet alleen Apeldoorn maar ook Enschede is een “WEF smart city”: https://t.co/ITKUczbGva. In het kader van “gebiedsmonitoring” worden in de binnenstad talloze wifi-sensoren geplaatst zodat iedereen netjes “geteld” kan worden: https://t.co/lmLBVjv3tu #wef #GreatReset pic.twitter.com/rnehzDkQO3
— Pepijn van Houwelingen (@PvanHouwelingen) February 11, 2022
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Patholoog haalt uit naar Gates: als het echt ging om wereldgezondheid zou hij geen kinderen doden bij vaccintests
Vreemde ‘voetafdrukken’ ontdekt op de zeebodem. Wie of wat heeft ze achtergelaten?
EU-baas Von der Leyen krijgt ZEVENDE loonsverhoging in 3 jaar: ‘Schaamteloos, ik heb er geen andere woorden voor’
CIA-document: Russische soldaten ‘veranderd in steen’ nadat ze vliegende schotel neerschoten
Kritische arts geblokkeerd op LinkedIn: dit artikel was de aanleiding
Congres opent nieuw onderzoek naar MK-Ultra: CIA-programma voor mind-control opnieuw onder vergrootglas
Groot-Brittannië is bewijs: globalisten willen migranten als huurlingenleger inzetten tegen het Westen
Journaliste na terugkeer uit Syrië: “Amerikaanse media zijn spreekbuis van Al Qaida”
‘In Duitsland voelen ze nu wat wij ook heel binnenkort gaan voelen als Frans Timmermans aan de macht komt’