Wetenschappers van de prestigieuze East China Normal University in Shanghai hebben ontdekt dat er in tafelzout plastic zit. In een kilogram zeezout zitten tussen de 550 en 681 plastic deeltjes.
De onderzoekers waarschuwen dat het hoogstwaarschijnlijk gaat om een wereldwijd probleem. Ze onderzochten 15 merken die veel verkocht worden in Chinese supermarkten. Er werd specifiek gezocht naar microplastics.
“Er zijn meer vragen dan antwoorden,” zei Richard Thompson van de Plymouth University in Engeland, die in 2004 de term ‘microplastics’ bedacht. “Deze bevindingen zijn hoe dan ook een reden tot bezorgdheid.”
Mensen die de richtlijnen rond zoutinname van de Wereldgezondheidsorganisatie volgen, krijgen zo’n 1000 plastic deeltjes per jaar binnen, zo berekenden de onderzoekers. Volgens het team is het erg onwaarschijnlijk dat Chinees zout het enige zout is dat vervuild is met zoveel plastic.
China is de grootste zoutproducent ter wereld. Microplastics zitten niet alleen in zeezout, maar ook in vissen en schaaldieren. De onderzoekers weten nog niet wat voor effect het eten van de plastic deeltjes heeft op ons lichaam.
De plastic deeltjes zijn doorgaans niet groter dan 5 millimeter, maar men vermoedt dat ze een gevaar vormen voor het milieu en de volksgezondheid. Volgens hoofdonderzoeker Shi Huahong vormen microplastics met name een bedreiging voor organismen omdat ze zo klein zijn en gemakkelijk schadelijke stoffen kunnen absorberen.
De studie is gepubliceerd in het blad Environmental Science and Technology.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Alarm na derde prik: 2 bewoners bejaardenhuis gereanimeerd, 10% klaagt over gezondheidsproblemen
Nieuwe donorwet gaat vanaf vandaag in: ‘Er is mij iets aangedaan wat niet klopt’
Magazijn van Kalasjnikov in huis in Alphen pompen is geen poging tot moord: ‘De rechtspraak is ziek’
Het raadsel van de verloren piramides van Xi’an. Waarom houdt China dit verborgen?
Coronavaccin van Pfizer 95 procent effectief? ‘U wordt bedonderd’
“Geheimzinnige nazitrein in Pools tunnelcomplex bevat achtste wereldwonder”
Handel in honger (video)
Rusland scheldt schulden Afrika kwijt en schroeft hulp op
‘Deze vaccinatiecampagne wordt het grootste medische schandaal van deze eeuw’