Buitenland

Kolonel over Russische terugtrekking uit Cherson: ‘Het is niet wat het lijkt’

Help anderen door dit artikel met kennissen op je social media te delen!

Het Russische leger heeft zich teruggetrokken uit de Oekraïense stad Cherson. Het Russische ministerie van Defensie stelt dat er geen materieel of soldaat meer is aan de westelijke oever van de rivier de Dnjepr en dat het tijdens de terugtrekking geen verliezen heeft geleden.

Het Oekraïense leger voert momenteel een tegenoffensief uit in de regio, die door Moskou is uitgeroepen tot deel van Rusland. Het Witte Huis heeft Oekraïne zaterdag gefeliciteerd met de herovering van de stad Cherson. President Biden zei in een speech dat ‘de Russen zich terugtrekken uit Falluja’. Hij doelde daarmee op een stad in Irak.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Valstrik

Volgens de media is Rusland aan de verliezende hand, maar volgens de gepensioneerde Amerikaanse kolonel Douglas Macgregor hergroeperen de Russische troepen zich simpelweg ter voorbereiding op grootschalige aanvallen die een einde moeten maken aan de oorlog.

Er waren naar schatting 25.000 Russische troepen in de stad Cherson. Er zijn nog eens 300.000 troepen op weg naar de regio. Het Oekraïense leger probeerde 40.000 tot 60.000 soldaten bij elkaar te brengen voor het tegenoffensief. Het Russische leger koos ervoor om levens te sparen en te hergroeperen en inwoners van Cherson te evacueren.

Als het Oekraïense leger besluit om Cherson binnen te trekken, zal het worden weggevaagd, benadrukte Macgregor. De Oekraïense legerleiding vreest een valstrik.

Wisse dood

De kolonel wees erop dat de Russen hetzelfde hebben gedaan in Charkov. Het Russische leger trok zich terug naar de rivier en bracht de Oekraïners vervolgens grote schade toe. Dus als ze Cherson binnentrekken, wacht hen een wisse dood, zei Macgregor tegen Clayton Morris van Redacted.

De kolonel denkt dat dit ook de reden is dat het bestuur van Cherson contact heeft gezocht met de Russen. Hij wees erop dat in het westen van Rusland, Wit-Rusland en ten zuiden van Oekraïne meer dan een half miljoen troepen zijn gestationeerd die in Oekraïne ingezet zullen worden.

Kolonel Macgregor verwacht dat de grootschalige operatie van start zal gaan zodra het begint te vriezen.

Interessant

Vond je dit belangrijk?
Deel het met anderen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
4.8 104 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

51 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Marco
Marco
3 jaren geleden

Welk land produceert ook weer de meeste schaakkampioenen?

Jeroen 🐝
Jeroen 🐝
3 jaren geleden

Kortom wat de media verdraait als terugtrekking, is dus niet meer dan een strategische move van de Russen.

De media zei het ooit zelf. Het eerste slachtoffer in een oorlog is altijd de waarheid. Ze bewijzen dus nu hun eigen woorden zelf.

Mar
Mar
3 jaren geleden

wat een lul is die biden toch met ze falluja seniele idioot

William
William
3 jaren geleden

Dit is een meesterlijk stuk strategie.. idereen die wel eens startego heeft gespeeld ziet wat hier gebeurt… de propaganda van mensen die Ukrainse soldaten verwelkomen als bevrijders in Cherson is weer een toneelstuk, idereen is geevacueerd.. dus wie zijn deze acteurs ?? Kunnen we Kaag en Rutte er niet naartoe sturen om te zien wat er met onze wapens gebeurt… de miljarden cadeaus voor Zelensky… terwijl de Nederlandse bevolking verhongert en in de kou zit…

T.a
T.a
3 jaren geleden

Het schijnt dat oecraine de wapens niet voor niets kregen en er 52% van hun land daarvoor hebben verkocht.
Als dat waar zou zijn vraag ik me af waarom daar nog steun naar toe moet om op te bouwen als het land toch al verkocht is .
Die kopers lachen zich dan kapot

Los daarvan dat we helemaal geen oorlog moeten steunen.
Leiders maken ruzie over grondstoffen en macht en onze zonen moeten daarvoor sterven

Het heeft nog nooit een land goed gedaan en er was en is nooit een winnaar

Het volk in alle landen willen gewoon vrede en vrijheid.

E M Goossen
E M Goossen
3 jaren geleden

ja niet anders verwacht als dit bericht….

Marcow
Marcow
3 jaren geleden

We zullen het zien dat als het bewijs met feiten geleverd worden, dat de Slinks westerse Media en zekers de Dutch slinkse StaatsMedia, propaganda verspreiden en eenzijdig vals nieuws brengen.
zo ook desinformatie en daarbij medewerking aan genocide en demoniseren van andersdenkende,
het de hoogste tijd wordt voor revolte.

Thoughtful
Thoughtful
3 jaren geleden

Ik vermoed dat de Russen dezelfde (beproefde) tactiek toepassen als met Napoleon en hitler.
Een uitputtingslag, ook beide tijdens de winterperiode.

Kan niet meer
Kan niet meer
3 jaren geleden

Zolang je mee doet aan wapens leveren, ben je net zo schuldig als de gebruiker ervan. Ollengren schreeuwt mee vanaf de zijkant of ze er zoveel verstand van heeft. Niet dus. Zoals zovelen die zich ermee bemoeien. Waar blijft ook al het geld wat gestuurd wordt? Rutte zegt dat het onze oorlog is. Sinds wanneer? Vd Leyen heeft een grote mond, niet gekozen en heeft overal de vinger in de pap. Amerika is de agressor en het blijft voor mij onbegrijpelijk dat er zovéél mensen wereldwijd het gewoon geloven. Kort geleden belande ik in een discussie met iemand die alles geloofd wat ze op mm zien. Toen ik het eea zei, werd hij kwaad. De reactie neigde naar agressief gedrag. Dan zie je hoe gevaarlijk de overheid bezig is, Rutte, Kaag en hun companen incl Maxima creëren niet alleen depressies maar ook gigantische agressie.Oekraïne wordt bestuurd door de N.a.v.o. Het blijft maar doorgaan. Vrede willen ze niet eens…oorlog brengt geld en macht met zich mee. Tot in het uiterste! Doel om het volk te onderdrukken.

Frits
Frits
3 jaren geleden

Je kan zoveel leren van geschiedenis, daar vind je de antwoorden.

Er is in dit land geen plek voor censuur
Er is in dit land geen plek voor censuur
3 jaren geleden

“Met de herovering”. Als je tegenstander zich terugtrekt, is er dus geen sprake van ver/heroveren, dat heet dan lege posities bezetten. Als je je tegenstander verslaat in een gevecht DAT heet ver/heroveren. Maar ach die seniele oude pedofiel zit er wel vaker naast. Dat deze hele “Oorlog” niets anders is gebleken dan een manier om heeeel veel geld heen en weer te sluizen voor en door de politieke partij van Joe B. mag toch na het FTX debacle van afgelopen week wel duidelijk zijn.

Johan Duinkerken
Johan Duinkerken
3 jaren geleden

Ook deze oorlog zou zo snel mogelijk moeten stoppen.

Maar de kwade krachten willen dit niet want ze verdienen er grif aan.
Hoeveel miljarden zijn er ondertussen al doorgesluisd naar geheime bankrekeningen? Hoeveel wapens zijn er al doorverkocht aan criminelen die deze niet voor de vrede gaan gebruiken?

Wat zullen ze gaan doen als er blijkt dat het veel grotere Rusland toch de overhand krijgt en doordrukt? Weer proberen gifgasaanvallen te verzinnen? Ziekenhuizen met mensen erin in de brand steken? Ze zijn overal in tot staat.

Elise
Elise
3 jaren geleden

Lees berichten over recessie etc.(geldsysteem) Ik denk, dat de oorlog(wereldwijd) echt begint als het systeem valt. En ja, das dan ook bewust. De ideologie om 1 wereld te maken is van de zotte. Het ergste is, dat men die chaos/wereldoorlog nodig heeft om die complete digitale wereld(gevangenis) te gaan creëren. Dus ik zet nog steeds vraagtekens bij de rol van Putin(achterban). Waar ik wel achter sta: vrije energie kan alleen maar ontstaan, als het bedrijfsleven(winst maken) weg valt. In feite heb je dan ook geen geopolitiek meer, want die gaan over grondstoffen(olie en gas etc).
Nog steeds vind ik het niet nodig om zoveel ellende te veroorzaken om een systeem te veranderen. Ook dat we met teveel mensen zijn vind ik geen excuus om onmenselijk maatregelingen etc toe te passen. In mijn visie kan alles anders en op een eenvoudige vrije manier geregeld worden.

Sjaakkoesto
Sjaakkoesto
3 jaren geleden

Z !

Mokumer
Mokumer
3 jaren geleden

Redacted is een heel goed kanaal.

eva
eva
3 jaren geleden

De mest terroristischer land in de wereld is Amerika. In plaats van democraten zijn demoncraten zij hebben de meestal oorlogen in de wereld gemaakt.

Ikke
Ikke
3 jaren geleden

Vaag ze maar weg, is de oorlog klaar daar, kunnen we verder met de volgende oorlog

DavidMills
DavidMills
3 jaren geleden

Volg McGregor, The Duran en voor de liefhebbers de Moon of Alabama. Die gecombineerd laten echt zien wat er militair en geopolitiek gebeurd.

charlud
charlud
3 jaren geleden

Tijdens de 2e wereldoorlog trokken de Russen ook meer en meer naar het binnenland en wel zodanig dat ze de Duitsers voldoende weerstand boden zodat ze moeizaam Rusland konden binnentrekken. De Duitsers dachten dat de aan het winnen waren. Maar toen kwam de winter en de Duitsers hadden geen winterkleding meegenomen want ze dachten dat Moskou tijdens de zomerperiode veroverd zou worden. Helaas, de rest is geschiedenis. Wat die kolonel hier zegt is waar.

Tom Poes
Tom Poes
3 jaren geleden

De waarheid sneuvelt als eerste in een oorlog. We zullen zien.

IER
IER
3 jaren geleden

Aan de andere kant: kijk niet vreemd op als er tegen kerst er een vred3s akkoord is, waar dit een onderdeel van is!

Frank
Frank
3 jaren geleden

waar moeten die 115 duizend burgers naartoe als de stad aan puin geschoten is? De Ukrainers gaan vast niet op straat staan om neergeschoten te worden…?

John
John
3 jaren geleden

Terwijl de vijand denkt dat ze winnen, maken ze de domste fouten.
Napoleon dacht ook aan de winnende hand te zijn tegen de Russen toen die zich terugtrokken.

Linda
Linda
3 jaren geleden

Wat heeft de wereldbevolking (het plebs)nou aan oorlogje spelen?!😱

Pieternella
Pieternella
3 jaren geleden

De waarheid zal toch eens aan het licht komen. Hoe zullen de media dit framen? Hoe moeten ze ooit met zichzelf leren leven dar ze fout zijn geweest in deze oorlog? 🤔

Back to top button
51
0
We lezen graag je reactie!x