Sinds 15 februari is het in Rusland verboden om genetisch gemodificeerde organismen (ggo’s) te gebruiken in de landbouw. Dit tot grote frustratie van Monsanto en het Amerikaanse graankartel.
Rusland heeft ook een verbod ingesteld op de import van sojabonen en maïs uit de Verenigde Staten. De Russische voedselveiligheidsautoriteit Rosselkhoznadzor liet weten dat maïs uit de VS vaak aangetast is door droogrot.
Het verbod is een grote klap voor de Amerikaanse landbouwindustrie. Decennialang domineerde het Amerikaanse graankartel – ADM, Cargill, Bunge – de wereldhandel in sojabonen en maïs.
Tumoren
De Amerikaanse historicus F. William Engdahl wijst erop dat het landbouwbeleid in de EU niet zozeer wordt bepaald door Europese boerenorganisaties, maar vooral door de Amerikaanse landbouwreuzen zoals Monsanto, DuPont, Syngenta en Cargill.
Bij ratten die meer dan zes maanden transgene sojabonen of maïs kregen, werden tijdens een onafhankelijk experiment tumoren geconstateerd. Vandaag de dag zijn vrijwel alle sojabonen op de wereldmarkt genetisch gemodificeerd. Ze zijn vooral afkomstig van Monsanto, aldus Engdahl.
Het Russische verbod is voor zover hij weet de eerste klap voor het machtige kartel. De VS, Argentinië en Brazilië produceren 85 procent van alle sojabonen. Het overgrote deel daarvan bevat ggo’s.
Gezondheid boven belangen van de industrie
Sojabonen bevatten veel eiwitten en worden gebruikt voor vrijwel al het industriële voedsel, van chocoladerepen (lecithine) tot sojamelk. Ondanks het feit dat een meerderheid van de EU-lidstaten, waaronder Duitsland, het gebruik van ggo’s heeft verboden, kunnen ADM en Cargill vanwege een maas in de wet onbeperkt transgene sojabonen of maïs laten importeren.
Het Amerikaanse graankartel, onder leiding van Cargill en Monsanto, heeft ervoor gezorgd dat het landbouwakkoord van de Wereldhandelsorganisatie, dat is geschreven door oud-vicepresident van Cargill Daniel Amstutz, het recht op vrije handel boven voedselveiligheid en gezondheid plaatst.
De Russische autoriteiten laten zien dat ze de gezondheid en veiligheid van hun burgers boven de belangen van de landbouwindustrie plaatsen, benadrukt Engdahl, toevoegende dat Rusland mede dankzij de ‘dwaze Amerikaanse sancties’ de VS voorbij is gestreefd als grootste graanproducent ter wereld.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






VVD-fractievoorzitter Hermans krijgt er flink van langs: ‘Jullie oerdomme energietransitie veroorzaakte dit’
‘Halsema zet links boven de wet en dat is corrupt. Ze moet aftreden’
Ze draaien er niet langer omheen: premier Trudeau zinspeelt op ‘Great Reset’
‘DNA-ingrediënten’ ontdekt in interstellaire ruimte (video)
Bevroren ‘buitenaards wezen’ is internetsensatie
Mensheid is gecreëerd door buitenaards ras. NASA-astronaut doet verrassende uitspraken in dit tv-interview
Geheim rapport over banden tussen politici en sekten gelekt
‘Coronapaspoort of vaccinatiebewijs mag nooit verplicht worden!’
Deze thee maakt korte metten met kankercellen. Onderzoekers doen belangrijke ontdekking