In de lente van 1943 troffen de VS, die officieel een bondgenoot van de Sovjet-Unie in de anti-Hitler-coalitie waren, in het geheim voorbereidingen om goederen te leveren aan het Derde Rijk, dat zich op dat moment voorbereidde op de Slag om Koersk.
Dat blijkt uit een document uit het archief van de Russische buitenlandse inlichtingendienst SVR dat is vrijgegeven.
Handel
Het gaat om een bericht van een agent gestationeerd in Stockholm aan Moskou over handel tussen de VS en nazi-Duitsland. Het bericht, dat dateert van 24 april 1943, is geschreven door ‘Kin’, het pseudoniem van inlichtingenofficier Boris Roebkin.
In het document staat dat Sergei Obolensky een voorstel deed aan een medewerker van de Duitse Kamer van Koophandel om handel te drijven.
CIA
Obolensky was een voormalige Russische officier die emigreerde naar de VS en tijdens de Tweede Wereldoorlog werkte voor het Office of Strategic Services, de voorloper van de CIA.
De Amerikanen hadden bepaalde chemicaliën nodig en verkochten platina en diamanten aan de Duitsers. Uiteindelijk gaf Hermann Goering groen licht voor de deal.


Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






WHO-directeur voor Europa wil dat overheden stoppen met lockdowns
‘Mediaconglomeraten politiseren en relativeren het nieuws, behartigen enkel eigen belangen’ (video)
‘Oekraïne staat op het punt een enorme valse vlag-operatie te lanceren’
Wat wist overheid wanneer over gevaren covidprik? Arts dient informatieverzoek in en krijgt schok van haar leven
Henk Westbroek op bezoek bij Niburu
“Eerste foto’s van dwergplaneet Pluto zijn nep”
“Spionagediensten financieren klimaatonderzoek om weersbeïnvloeding als wapen te gebruiken”
Kijken: Wilders clasht met minister Bruins over coronavirus. ‘Als we Italië achterna gaan, is de schade niet te overzien’
Kremlinbaas gevraagd om embargo op informatie over aliens op te heffen. Kunnen we van Poetin binnenkort disclosure verwachten?