Het op de maan ontdekte water zou deels van de zon afkomstig kunnen zijn. Via de zonnewind kunnen waterstofatomen op het maanoppervlak worden afgezet.
Dat stellen Yang Liu en zijn collega’s van de Universiteit van Tennessee in Knoxville in het wetenschappelijke tijdschrift Nature Geoscience.
Astronomen nemen algemeen aan dat water in ons zonnestelsel is verspreid, en naar de aarde gebracht, door asteroïden en kometen van ver.
Apolloprogramma
Liu komt in het licht van de ontdekking van grote hoeveelheden water op de zuidelijke pool van de maan en analyses na afloop van het Apolloprogramma, met een ander mogelijk mechanisme.
De zon stoot geregeld krachtige stromen van geladen deeltjes uit, zonnewind geheten. Het gaat met name om ionen van waterstof, helium en zuurstof. De deeltjes raken niet door atmosfeer en het magnetische veld van de aarde, maar de maan beschikt niet over dergelijke barrières.
Watermolecuul
Het oppervlak van de maan wordt dus continu blootgesteld aan de zonnewind zodat de deeltjes in het maanstof terecht kunnen komen.
Het waterstof op de maanbodem kan vervolgens in een watermolecuul (H2O) of hydroxyl (OH) veranderen. Als de theorie van Liu klopt, kan water op deze manier door het hele zonnestelsel zijn verspreid.
Afgelopen jaar werd op 750 lichtjaar van de aarde een jonge ster ontdekt die grote hoeveelheden water uitstoot. Als een galactische sprinklerinstallatie voedt de ster het interstellaire medium. En omdat de schijven waaruit sterren zich vormen voor een groot deel bestaan uit waterstof en zuurstof, kunnen deze sprinklers tevens zorgen voor de geboorte van nieuwe sterren.
Bron: Standaard.be
Gerelateerd:
- Sterren voorzien ruimte van grote hoeveelheden water
- Ontdekte NASA 36 jaar geleden leven op Mars?
- Enorme waterreservoirs onder het Marsoppervlak
- Sovjetmaanlander ontdekte in 1976 water op de maan
- Aarde-achtige bewoonbare planeet ontdekt
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






AIVD maakt zich ‘grote zorgen’ over complotdenkers: ‘Rutte & co beginnen het steeds heter te krijgen’
Zwarte, homoseksuele man doodt blanke, heteroseksuele journalisten op live tv – media geven het wapen de schuld
Australische minister: wie zich niet 3 keer heeft laten vaccineren, is gek
Dit is de ECHTE bijsluiter van het Pfizer-vaccin: ‘Ik schrik hiervan’
‘Buitenaardse beschavingen gebruiken zon als sterrenpoort’
Pijnstiller uit slakkengif 100 keer sterker dan morfine
De agente zei letterlijk tegen mij: ‘Big Brother is watching you’. Kijk hoe Nederland is veranderd in een politiestaat
Bericht over nieuwe coronavariant wekt irritatie: ‘Hou eens op met die flauwekul’
Baudet heeft winst te danken aan zure columns in de kranten en bashen op de NPO. Gaf deze onbegrijpelijke massa-aanval in DWDD de doorslag?