In Spanje hebben gezinnen de oorlog verklaard aan de bergen huiswerk die kinderen meekrijgen.
In november zullen scholieren in het weekend geen huiswerk maken, zo heeft de Koepel van Gezinnen met Kinderen op Openbare Scholen (CEAPA) meegedeeld.
Doel van de campagne is de totale afschaffing van het huiswerk, aldus CEAPA-voorzitter José Luis Pazos. “Het is absoluut zeker dat huiswerk schadelijk is voor kinderen.”
Alle weekdagen
Als de protestactie geen effect heeft, wordt de staking in 2017 uitgebreid naar alle weekdagen.
Uit onderzoek van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) uit 2012 blijkt dat 15-jarigen wekelijks gemiddeld 4,8 uur nodig hebben voor hun huiswerk. In Spanje is dat 6,5 uur.
Volgens de CEAPA moeten Spaanse kinderen wekelijks vaak zelfs 10 uur bezig zijn met huiswerk.
Peuterschool
Ook kinderen op de lagere school en soms zelfs al op de kleuterschool krijgen vaak te veel huiswerk.
Het gezinsleven lijdt onder de toenemende druk van het volume huiswerk, ook in de weekenden, stelt de CEAPA.
Zelden tijd
Kinderen hebben nog maar zelden tijd om te spelen, aldus de koepelorganisatie, die meer dan 12.000 ouderverenigingen vertegenwoordigt.
De koepelorganisatie stelt zelfs dat in Spanje Artikel 31 van het VN-kinderrechtenverdrag geschonden wordt, dat kinderen recht op spel, rust, recreatie en creatieve activiteiten voorschrijft.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Oude garde gebruikt geen oorlogstaal meer, invloed onzichtbare hand
Schok: 36-jarige arts sterft na tweede dosis coronavaccin
Onder leiding van Rutte ‘is er een ongekende en onmenselijke tyfusbende ontstaan’
‘UFO’ Oostzee is mogelijk anti-onderzeeërsysteem
Dit zijn 5 geheime genootschappen die dienen als dekmantel voor de Illuminati
Dijkversterkingen niet mogelijk door ‘stikstof’, grote zorgen over veiligheid: ‘Het wordt hoe langer hoe gekker’
Meditatie net zo effectief als medicijnen bij angst en depressie
‘Russische bot’ veegt in dit interview de vloer aan met Sky News-presentatoren en leugenachtige politici
EU-lieden zijn fanatici die niet voor rede vatbaar zijn. Farage houdt vurig betoog in Europees Parlement