Nederland is volgens demissionair premier Rutte bereid om soevereiniteit op te geven voor een sterkere interne markt. Tijdens een EU-top in Brussel hebben de Europese leiders afgesproken om de interne markt grondig te verbouwen.
“Er zal meer op Europees niveau moeten gebeuren,” zei Rutte. “Dat betekent dat je sommige nationale competenties moet overdragen. Voor de interne markt zijn we altijd bereid om dat te doen.”
De uitspraken komen de premier op veel kritiek te staan. “Dat zou een historische fout zijn,” zegt econoom Jean Wanningen. “Nederland zal verliezen. Zeer zwaar verliezen. Ik roep de Tweede Kamer op dit niet te steunen.”
We staan erbij en kijken ernaar
Voormalig Tweede Kamerlid Harm Beertema voegt toe: “Zo ziet dat eruit: over je graf heen regeren. We staan erbij en kijken ernaar.”
“Rutte zegt het inmiddels gewoon hardop!” constateert singer-songwriter Nicky Monreau. Ze verwijst naar eerdere uitspraken van Sigrid Kaag, die zei dat Nederland soevereiniteit moet opofferen aan Europa. In Europa maken de VVD en D66 deel uit van dezelfde partij.
Motie van wantrouwen graag, nu
Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen twittert: “NEXIT!”
“Hij moet weg!” vindt Europarlementariër Dorien Rookmaker. “Motie van wantrouwen graag, nu!”
Hoogleraar Ewald Engelen merkt op: “In een fatsoenlijke democratie leg je zoiets voor aan de demos.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Coronavaccincontract met ‘wurgslang’ Pfizer gelekt: dit staat er in
Advocaat start namens groep kinderen gerechtelijke procedure tegen overheid en De Jonge wegens vaccinatieschade
Deze Nederlandse boer doorziet de ware agenda achter de wereldwijde oorlog tegen landbouw
Ophef over filmpje waarin Hillary Clinton wordt gelinkt aan de Illuminati
De Telegraaf: ‘UFO’s bestaan!’
‘BBB heeft haar handtekening gezet onder een coalitieakkoord waar ik me echt rot van ben geschrokken’
Inwoners Dongen al weken in de kou door haperende warmtepomp: ‘Ik ben er zo klaar mee’
Misbruik van de coronatest: waarom de uitvinder luid zou protesteren
Het is heel onwaarschijnlijk dat we niet in een computersimulatie zoals de Matrix leven. Dit zijn 3 aanwijzingen dat je nep bent