Er zijn ongelooflijke beelden opgedoken van de Oekraïense raketaanval afgelopen zondag op een drukbezocht strand in Sevastopol op de Krim.
De Russische autoriteiten meldden dat een raket die door Oekraïense troepen was gelanceerd met een door de Verenigde Staten geleverd ATACMS-systeem, boven het strand tot ontploffing kwam, waarbij bommetjes neerdaalden in het water en op het land. Daarbij raakten meer dan 150 mensen gewond, waaronder kinderen, en ook waren er meerdere doden te betreuren.
CCTV footage capturing the moment when M74 submunitions from the MIM-140 ATACMS missile with cluster warhead struck the water and beach in Sevastopol, Crimea, on June 23.
It is believed that the ATACMS missile was intercepted by Russian air defenses, which caused it to explode… pic.twitter.com/OrnJO1Rhbg
— Status-6 (Military & Conflict News) (@Archer83Able) June 25, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Clusterbom
Op CCTV-beelden is te zien hoe de submunitie van de raket tot ontploffing komt boven het drukbezochte strand. De beelden lijken te bevestigen dat er gebruik is gemaakt van een clusterbom.
Te zien is hoe honderden mensen rennen voor hun leven. Sommige mensen bevonden zich in het water toen de individuele bommetjes van de clusterbom neerkwamen in het water en op het strand. Eén van de bommetjes komt bijna op het huisje van de strandwacht terecht.
Niet zonder gevolgen
De Russische luchtverdediging schoot zondag een aantal raketten uit de lucht. Vier van de vijf raketten werden vernietigd. De vijfde raket raakte beschadigd en veranderde van koers.
Een woordvoerder van het Kremlin gaf Washington de schuld van de aanval: “De rechtstreekse betrokkenheid van de VS, als gevolg waarvan Russische burgers zijn omgekomen, kan niet zonder gevolgen blijven.”
US-supplied cluster bombs were used on beachgoers in Crimea yesterday, killing at least six and injuring more than 100.
Moscow has warned that “such actions will not go unanswered.”
Is this a NATO attempt to provoke a Russian reaction to justify further involvement? Next… pic.twitter.com/qMxxsloF9k
— Ron Paul (@RonPaul) June 24, 2024
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





‘Belangrijke feiten over de crisis in Oekraïne worden verzwegen’
Arts-microbioloog haalt hard uit naar hoofdredacteur Telegraaf: ‘Walgelijk!’
Gif van Braziliaanse wesp doodt kankercellen binnen enkele seconden
Twee UFO’s schieten langs helikopter tijdens reddingsoperatie. Hoe is dit te verklaren?
Kandidaat-burgemeester over 15-minutensteden: ‘We zitten voor de rest van ons leven in een open gevangenis’
Patholoog doet verontrustende ontdekking: de pijnappelklier van gevaccineerden ‘is compleet verwoest’
Vrouwen wanhopig op zoek naar ongevaccineerd zaad, vraag piekt
Kernwapens zijn enige afschrikmiddel tegen regimeverandering. Congreslid uit Hawaï schetst het grotere plaatje na vals raketalarm
Tupac leeft nog en woont in Maleisië. Volgens de zoon van deze bekende platenbaas is de Illuminati betrokken bij de cover-up