Veel toeslagenouders raakten hun kinderen kwijt door toedoen van de overheid. De Hofbar vraagt al lange tijd bijna wekelijks aan verantwoordelijk minister Weerwind (D66) hoeveel kinderen inmiddels weer terug zijn bij hun ouders.
“Zestien,” antwoordde de minister in juli dit jaar.
Op 5 december gaf hij als antwoord dat ‘er volgende week een brief naar de Kamer gaat’. “Eerst ga ik de Kamer informeren en dan kom ik graag bij jou terug,” zei Weerwind tegen Rutger Castricum.
Hoeveel kinderen zijn er al terug bij hun ouders??? #toeslagenschandaal
Rutger Castricum vs. demissionair minister Franc Weerwind:
3104 kinderen zijn er uit huis geplaatst waarvan er slechts 23 zijn herenigd met hun ouders.https://t.co/SzXVido3MM pic.twitter.com/e1pfeLOngA
— 𝒮𝒶𝓃𝓃𝑜🌪 (@Miss_Royal73) December 20, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Schimmig gedoe
Die brief kwam niet. De Hofbar nam contact op met het team van de minister, dat aangaf dat de brief klaar is, maar nog niet is verstuurd.
Weerwind beweerde dat de brief ‘nog niet klaar is’ en dat hij eerst de cijfers ‘zo zorgvuldig mogelijk’ wil hebben.
Zijn team zei ook tegen De Hofbar dat de brief niet gaat over het aantal kinderen dat terug is, maar over hoeveel extra kinderen er nog uit huis zijn geplaatst. “En dat zijn er zo schrikbarend veel dat u dat op dit moment niet wil zeggen.” Castricum sprak van ‘schimmig gedoe’.
23 kinderen herenigd
Inmiddels heeft hij de bewuste brief ontvangen. Volgens de brief zijn er tussen 2005 en 2022 liefst 3104 kinderen uit huis geplaatst, waarvan er slechts 23 zijn herenigd met hun ouders.
Uit een brief die demissionair staatssecretaris De Vries (Toeslagen) eerder naar de Kamer stuurde, blijkt dat in totaal 482 kinderen van gedupeerden zijn overleden. De grootste groep overleden toeslagenkinderen was onder de 5 jaar: 353 kinderen. In de leeftijd van 6 tot en met 17 jaar overleden er 67 kinderen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






‘Spontane’ chaos: Demonstraties Ferguson gefinancierd door miljardair George Soros
Door minister Kennedy gesteund ‘veiliger’ vaccin herbergt een gevaarlijk geheim
Minister van Defensie verwijdert bericht na stevige kritiek: ‘Wat bezielt je?’
Ze was pas 32! Autopsie bevestigt: vrouw stierf door coronavaccinatie
De coronawet wordt per 1 juni verder beperkt, maar er zit een adder onder het gras
Kijk: Mondkapjes, vaccins, lockdowns, slavernij – deze man voorspelde het vorig jaar al
Journalist beweert in Goedemorgen Nederland dat WEF slechts een praatclubje is: ‘Er bestaat geen complot’
Tweede Kamerleden huiverig voor coronavaccin: ‘Ik weet niet wat het precies doet’
De vonken vliegen er vanaf tijdens verhitte hoorzitting: ‘Jullie injecties doden onze jonge mensen’