Tijdens de verkiezingscampagne beloofde D66 tien nieuwe steden te gaan bouwen. “Die tien nieuwe steden heb ik heel bewust gekozen, om te laten zien dat we echt bereid zijn om door roeien en ruiten te gaan om het woningprobleem op te lossen,” zei D66-leider Rob Jetten daarover.
Hij beloofde dat zijn partij er vanaf het eerste jaar alles aan gaat doen om 100.000 woningen per jaar op te leveren.
De eerste leugens van Jetten worden al ontmaskerd
D66 is de grootste partij geworden en meteen werd voormalig D66-minister Roger van Boxtel op pad gestuurd om in talkshows te vertellen dat die tien steden die Jetten in de verkiezingscampagne beloofde metaforisch zijn bedoeld. Die komen er dus helemaal niet.
“De eerste leugens van Jetten worden al ontmaskerd. Door D66 zelf!” merkt singer-songwriter Nicky Monreau op.
Wat Jetten hiermee wilde aangeven, is: we moeten durven vernieuwend te denken als het ook gaat om volkshuisvesting, aldus Van Boxtel over die tien steden in Nieuwsuur. “Het is veel meer een metafoor voor hoe je een probleem wilt gaan oplossen in de samenleving.”
Let ook op de jaknikker achter Van Boxtel:
De D66 Rob Jetten metafoor van 10 steden: ze komen niet. pic.twitter.com/kxqucrjM6W
— DDB (@DutchDrB) November 1, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






WHO-baas klaagt over ‘complottheorieën’: ‘Het is geen machtsgreep’
Robert Jensen waarschuwt: ‘We worden in de maling genomen!’
Ursula von der Leyen en haar virusvrienden spoelden 750 miljard door het putje en niemand weet waar het gebleven is
Archeologen: Bosnische piramide tenminste 25.000 jaar oud (video)
Vreemd tafereel waargenomen in de omgeving van Area 51. Zijn dit UFO’s die elkaar aanvallen?
Viking-sondes vonden in 1976 leven op Mars
Rutte 4 heeft al bepaald dat Schoof 1 naar het World Economic Forum in Davos moet
‘Pizzagate’ dijt verder uit: Complottheorie over ‘pedofiel netwerk Clinton’ brengt veel teweeg
Digitaal geld komt eraan – maar wat hou jij straks nog écht over?