Alex Jones van Infowars heeft in een video op zijn tweede YouTube-kanaal gezegd dat de aanslag op de twee moskeeën in Nieuw-Zeeland een ‘false flag’ was.
In augustus 2018 werd het YouTube-kanaal van Infowars verwijderd, waarna Jones zijn video’s begon te publiceren via een ander kanaal: Resistance News.
Het kanaal is opgericht in 2015 en had 64.000 abonnees. De filmpjes die erop stonden waren 12 miljoen keer bekeken.
False flag
Op het kanaal werden meerdere video’s geplaatst over de schietpartij in de moskeeën op 15 maart jongstleden.
In een video die op 18 maart was geplaatst, suggereerde Jones dat de schietpartij een ‘false flag’ was.
Daarbij ensceneert de overheid een aanval om vervolgens beleid te kunnen doordrukken.
Geheime dienst
Hij verklaarde dat de schutter vermoedelijk voor een geheime dienst werkte en toonde beelden uit de video die de dader had gemaakt.
Jones is ervan overtuigd dat overheden schietpartijen organiseren om strengere wapenwetgeving te kunnen aannemen.
In een andere video, die op 15 maart was gepubliceerd, werd gesteld dat de schutter ‘een linkse communistische sympathisant is’.
Opgeschort
Nadat de extreemlinkse groep Media Matters de aandacht op het kanaal had gevestigd, werd het door YouTube opgeschort.
Bij de aanslag in Nieuw-Zeeland zijn in totaal 50 mensen om het leven gekomen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Professor Beatrice de Graaf verspreidt op Bluesky nepnieuws over moord op Charlie Kirk
UFO’s bestaan echt!
Het zwarte gat in het centrum van de Melkweg is opeens 75 keer helderder geworden en niemand weet waarom
Nieuwsuur gaat nu wel heel ver: ‘Jullie zijn fundamenteel slecht’
Veel weerstand tegen nieuwe wet van Kaag: ‘Burgers voelen zich als crimineel weggezet’
Vreemd lichtobject gezien in UFO-hotspot Woerden
Vernietigende kritiek op Von der Leyen nadat rechter haar op de vingers tikt: ‘Dit is gewoon schaamteloos machtsmisbruik’
Britse vrouw (74) beschuldigt basisschoolleraren van satanisch misbruik en het koken van baby’s. Lees hier alles over deze gruwelijke zaak
Geert Vanden Bossche in ‘allerlaatste en belangrijke’ video: dit kunnen we de komende weken verwachten