Gideon van Meijeren is uit de parlementaire enquêtecommissie corona gestapt omdat hij naar eigen zeggen geen toegang krijgt tot informatie. Volgens voorzitter Daan de Kort (VVD) klopt er niets van die kritiek. “Ook Forum heeft met deze werkwijze ingestemd,” beweert hij.
Er zijn werkafspraken gemaakt, onder andere over hoe we met informatie omgaan. Daar kan gevoelige, staatsgeheime informatie bij zitten. Dus dat betekent bijvoorbeeld dat je bepaalde informatie als lid wel kunt inzien, maar de documenten niet mee naar huis mag nemen, aldus De Kort.
Fel verzet
Die afspraken zijn volgens hem gemaakt toen Pepijn van Houwelingen nog in de commissie zat. “Die heeft er destijds mee ingestemd.”
Van Houwelingen zegt dat dit niet klopt. “Ook ik heb me (fel) verzet binnen de commissie tegen het niet vrij kunnen inzien van de documenten, maar ben door de commissie daarin overstemd.”
Geen toestemming
Er is nooit gesproken over het mee naar huis nemen van documenten, mijn verzoek was slechts om ze digitaal vrij te kunnen inzien in de Tweede Kamer en daarvoor kreeg ik geen toestemming van de commissie, voegt hij toe.
Maandag is de commissie begonnen met de besloten voorgesprekken. “Leden van de parlementaire enquêtecommissie kunnen zelf geen mensen horen, mogen niet zelf de documenten inzien en mogen niet zelf bepalen wie wat mag vragen? Wat een leuk theaterstukje wordt dat. En daar mogen wij als belastingbetaler voor opdraaien, nietwaar? Diezelfde belastingbetaler van wie de basale rechten even gemakkelijk terzijde geschoven werden als kruimels op de broodplank,” merkt neuroloog Jan Bonte op.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Kijk: Rutte spreekt hier evident namens het World Economic Forum (en niet namens het Nederlandse volk)
Heel opmerkelijk: géén griepseizoen op zuidelijk halfrond. Hoe kan dat?
Homeopathie eindelijk erkend
Piloot filmt twee cirkelvormige objecten boven Grand Canyon. Zijn dit UFO’s?
Film over mind control en georganiseerd kindermisbruik met Gideon van Meijeren gratis te bekijken
Marion Koopmans krijgt ervan langs: ‘Wetenschap is niet uw sterkste kant, is het wel?’
Gletsjers in Azië groeien aan. Kunnen de huidige klimaatmodellen op de schop?
Rechterhand Trudeau is directeur bij World Economic Forum en kleindochter van prominente nazi
Oud-Egyptische farao is oudst bekende menselijke ‘reus’. Deze koning torende boven iedereen uit