In de stad Sao Joaquim in het zuiden van Brazilië heeft het in de afgelopen zomer al vier keer gevroren. Dat is een record, schrijft Sao Joaquim Online.
Het record is op naam gekomen van Vale do Caminhos da Neve, op zo’n drie kilometer van het centrum van Sao Joaquim.
In de maand februari is het land tot twee keer toe getroffen door ijzige kou, iets wat volgens meteorologen ‘extreem zeldzaam’ is.
Op één na koudste ooit
In Florianopolis, ook in het zuiden van Brazilië, was de afgelopen februarimaand daarnaast de op één na koudste ooit.
Ook elders op het zuidelijk halfrond is het bibberen geblazen. In Australië is zeldzame zomersneeuw gevallen.
Verrassing
Tasmanië werd op woensdag 26 februari getrakteerd op hevige sneeuwbuien, bericht de BBC.
Dat er in de zomer sneeuw viel in de bergen van Tasmanië kwam voor de meeste mensen als een verrassing, aldus meteorologen.
Onderstaande foto is gemaakt in het nationaal park Ben Lomond:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Stuitend: dit is de onderbouwing van de regering waarom het onvermijdelijk is om 25 miljard uit te geven aan stikstofplan
Huisarts: Nieuwe lijsttrekker CDA is een paling in een emmer snot
Rutte belemmert rechtszaak van Karim Aachboun bij Hof van Beroep en zet de macht van 3 rechters opzij
Opgepast: Plantaardige oliën veroorzaken vermoeidheid, migraine en zelfs dementie
Waarom raakt Clinton zo gestrest door UFO’s en ruimtewezens?
Dit farmaceutische bedrijf hield asbest in babypoeder decennialang geheim. De gevolgen liegen er niet om
Veelvuldig voorgeschreven medicijn verzevenvoudigt kans op kanker. Slik jij dit geneesmiddel?
Ruim helft Britten denkt dat Apollo-maanlanding in scène is gezet
Het ergste geval dat ik ooit heb gezien. Jongen (8) krijgt de mazelen ondanks twee BMR-prikken