In tegenstelling tot wat we in films zien zullen buitenaardsen die de aarde bezoeken ons waarschijnlijk niet tot slaaf willen maken of vernietigen, aldus scheidend directeur van het SETI-instituut Jill Tarter.
Kwaadaardige buitenaardsen terroriseren onze planeet momenteel in verschillende films als Battleship en Men in Black 3.
Er is een groot verschil tussen de sciencefiction-buitenaardsen in films en buitenaardsen die daadwerkelijk de aarde zouden bezoeken, vervolgde Tarter. Vorige week kondigde ze aan dat ze na 35 jaar stopt met het zoeken naar intelligent leven buiten de aarde.
Stephen Hawking
“Als buitenaardsen in staat zijn de aarde te bezoeken zouden ze beschikken over technologieën die slaven overbodig maken,” legde Tarter in een verklaring uit. Ze treedt af als directeur van het SETI-instituut, Search for ExtraTerrestrial Intelligence, in Mountain View in Californië.
Het vertrouwen van Tarter in de goede bedoelingen van de buitenaardsen staat haaks op uitspraken van de Britse astrofysicus Stephen Hawking die waarschuwde dat buitenaardse beschavingen mogelijk naar ons toe komen om onze planeet te ontdoen van grondstoffen.

Verkennen
“Sir Stephen Hawking waarschuwde dat buitenaards leven mogelijk zal proberen de aarde te veroveren of te koloniseren, maar ik ben het niet met hem eens,” zei Tarter. “Als buitenaardsen hier zouden komen, zouden ze de aarde alleen maar willen verkennen. Gezien de leeftijd van het universum zouden we waarschijnlijk ook niet hun eerste buitenaardse ontdekking zijn.”
Afgelopen jaar moest het instituut haar Allen Telescope Array noodgedwongen zeven maanden sluiten wegens bezuinigingsmaatregelen.
Bron: Huffingtonpost.com
Gerelateerd:
- SETI-project Kepler vangt eerste signalen op
- Is het einde in zicht voor SETI?
- Ierse astronoom: UFO’s bestaan, werkwijze SETI achterhaald
- Nieuwe uitspraak Stephen Hawking doet veel stof opwaaien
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ook bekende Duitsers doen niet meer mee. Nena: ‘Paniekzaaierij en waanzin’
Demonstratie tegen azc in Ter Apel snel beëindigd, terwijl Antifa wél doorgang vindt
Nederlandse journalist ontzenuwt vanuit Oekraïne nepnieuws dat de media verspreiden over chemische aanval
Verschrikkelijk: vijf piloten van JetBlue dood – waren ze geprikt?
Het nieuws over Syrië is als een sluipend vergif met oude leugens. Vlaamse pater geeft broodnodige duiding
Oude Egyptenaren helpen moderne astronomische puzzel oplossen
Baanbrekend onderzoek naar relatie fluoride en hersenaandoeningen
Filmpje: voormalig piloot spreekt zich uit over de gevaren van geo-engineering
Document Amerikaanse medicijnwaakhond onthult ‘dat vaccins autisme kunnen veroorzaken’