Om ons heen bestaat een complete dimensie die we niet kunnen waarnemen. We leven in een wereld van onzichtbare fenomenen omdat onze ogen alleen reageren op het zichtbare spectrum.
De wereld om ons heen bestaat uit energie, maar die kunnen we niet aanraken noch zien. We gebruiken technologie om de rest van het spectrum zichtbaar te maken, denk aan elektromagnetische velden, infrarood en ultraviolet. We weten dat draadloos internet bestaat omdat we ermee werken op onze apparaten, maar we kunnen het niet zien.
Het menselijk oog ziet slechts een gedeelte van het elektromagnetisch spectrum. In de 17e eeuw deed Isaac Newton onderzoek naar het zichtbare spectrum. Hij was de eerste die de term gebruikte en schreef erover in zijn boek Opticks.
Magnetische velden
Bijen kunnen ultraviolet waarnemen om bloemen te herkennen. In het tijdschrift Science verscheen afgelopen jaar een studie waaruit blijkt dat bloemen en bijen mogelijk communiceren door middel van bio-elektromagnetica. Op dezelfde manier kunnen vogels en andere dieren elektromagnetische velden detecteren om te navigeren en te jagen.
Veel dieren kunnen magnetische velden waarnemen door middel van magnetoceptie. Met behulp van receptoren zijn ze in staat veranderingen in het magnetisch veld te detecteren om de richting en geografische breedte te bepalen.
Rendieren en andere kuddedieren blijven vaak ver uit de buurt van hoogspanningsmasten. Dat komt volgens wetenschappers omdat ze ultraviolet kunnen zien. Vermoed wordt dat de dieren de masten zien als een angstaanjagende muur van felle flikkerende lichten.
Buitenzintuiglijke waarneming
Sommige mensen zijn in staat buiten het zichtbare spectrum waar te nemen. Nadat schilder Claude Monet in 1923 was geopereerd aan staar, kon hij volgens sommigen ultraviolette straling waarnemen.
De Australische kunstenaar Concetta Antico is een zogeheten tetrachromaat. Zij heeft vier types kegeltjes in haar oog, wat haar in staat stelt 99 miljoen meer kleuren te zien dan andere mensen.
Aura’s
Er zijn ook mensen die beweren menselijke energieën of aura’s te kunnen waarnemen. Een aura is een verondersteld energieveld dat mensen en andere levende wezens zou omgeven. Er wordt wel beweerd dat men aura’s kan vastleggen met behulp van Kirlianfotografie, een methode die vernoemd is naar het Armeens-Russische echtpaar Semjon en Valentina Kirlian.
De Kirlianfoto laat een doorsnede zien van fysieke, emotionele en mentale energie. Deze energie zou de aura vormen van alle levende wezens.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Vliegen we binnenkort in vier uur naar de maan?
‘Waarschijnlijk meer dan 2 vaccinaties nodig’ voor festival: ‘Krankzinnigheid ten top’
Ontdekking van 15 onbekende monumenten onder Stonehenge verandert alles
45 jaar geleden werden twee mannen meegenomen door aliens. Deze getuigen vertellen voor het eerst wat ze indertijd hebben gezien
Klimaatverandering ‘verzonnen’ door NASA en Amerikaanse weerdienst
Babysterfte daalt opzienbarend na vaccintekort. Dit ging eraan vooraf
Journalist doet oproep aan Nederlandse volk: ‘Stop jullie criminele regering en parlement’
Bij dit plaatsje werd het Australische Stonehenge gevonden. Ontdek wat ermee is gebeurd
Radiogolven uit de diepe ruimte stellen astronomen voor een raadsel. Aliens? ‘Nou, misschien wel’