Onderzoekers van de Universiteit van Rostock hebben vastgesteld dat een Zuid-Amerikaanse dolfijn elektrische signalen kan detecteren en aan de hand daarvan jaagt.
Het kunnen opvangen van elektrische signalen is bekend bij vissen en amfibieën. Het enige tot dusver bekende geval bij zoogdieren was het vogelbekdier.
Dolfijnen zouden echter dezelfde mogelijkheid bezitten; de Guiana-dolfijn (Sotalia guianensis), die voor de oostkust van Zuid-Amerika leeft, jaagt sowieso met behulp van het gehoor (echolocatie). Maar volgens onderzoekers kan het dier ook elektrische signalen opvangen, bijvoorbeeld wanneer een vis zijn spieren beweegt.
Receptoren
Onderzoek werd uitgevoerd op een exemplaar dat in een dierentuin in het Duitse Münster stierf en een tweede, nog levend exemplaar.
Bij de test op het levende dier gaven elektroden een signaal af in het water. Als er een signaal kwam, kreeg de dolfijn een beloning indien hij wegzwom. Als er geen signaal was, kreeg het dier een beloning als het ter plaatse bleef. Het experiment bewees dat de dolfijn elektrische signalen kon opvangen.
Aan de bovenkant van de lange snuit blijken de receptoren daarvoor te liggen. In de baarmoeder groeien daar nog haren uit, maar die vallen later uit.
“Andere walvisachtigen kunnen hetzelfde vermogen hebben,” zei Wolf Hanke van de Universiteit van Rostock. “De meeste mensen realiseren zich niet dat walvissen ook op de zeebodem zoeken naar voedsel, dus het is mogelijk dat zij dezelfde receptoren gebruiken.”
De ontdekking suggereert dat vrijwel alle zoogdieren de potentie hebben om elektroreceptoren te ontwikkelen.
Bron: Gva.be
Verwante artikelen:
- De mens is in staat magnetische velden te zien
- Zesde zintuig laat zaagvissen elektromagnetische velden zien
- Het miraculeuze zelfgenezend vermogen van dolfijnen






Media zwijgen explosieve uitspraak Oekraïense rechtbank dood
Klimaatmisdaad: Rotzooit de overheid met het weer?
‘Verantwoorde’ soja zit vol gevaarlijke chemicaliën
Gezondheid consument in gevaar door wereldwijde fraude met voedsel: “Autoriteiten lopen achter de feiten aan”
Tv-dokter vergelijkt herhaalprik met sporten in de sportschool: ‘Dit moet je blijven herhalen’
Grote menigte demonstreert in Amsterdam tegen medische apartheid: ‘Wij strijden tegen de Great Reset’
Tijd is ontstaan door het geloof in afscheiding
Nederland keert zich tegen uitspraak Rutte over ‘onze oorlog’: ‘Overtreding Grondwet en dus strafbaar’
‘Er is iets heel erg mis’: Ambulancemedewerker vertelt wat er nu WERKELIJK aan de hand is