Mens en Dier

Staatssecretaris van Defensie wil reservisten op de been brengen en dat levert pittige reacties op

Help anderen door deze info met iederen die je kent op je social netwerk te delen!

Finland brengt met een derde van de Nederlandse bevolking 900.000 reservisten op de been. In Zweden moet iedereen tussen de 16 en 17 jaar participeren, bijvoorbeeld als reservist of ziekenbroeder.

In Nederland worden reservisten nog onvoldoende gezien als volwaardige deeltijdmilitairen.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/01/amr1.jpg

NAVO-chef Rutte erkende in Brussel de vitale rol van de reservisten als onderdeel van NAVO’s verdediging en afschrikking. “Jullie zijn een vitale pijler van onze collectieve defensie. Reservetroepen omvatten meer dan de helft van de oorlogssterkte van de legers van de NAVO-bondgenoten. Mensen kunnen rustig slapen in de wetenschap dat jullie paraat staan,” zei hij op het congres NATO Committee on Reserves.

De echte vijand huist in Brussel

Staatssecretaris van Defensie Gijs Tuinman (BBB) vindt dat reservist worden doodnormaal moet zijn. “Het wordt tijd dat Nederland gaat inzien dat reservist worden niet alleen heel normaal, maar vooral ook heel noodzakelijk is,” schrijft hij op X.

De bewindsman krijgt stevige kritiek. “De echte vijand huist in Brussel,” reageert emeritus hoogleraar Kees de Lange.

Politicus Mirko Gerrits voegt toe: “Ik laat mij liever doodschieten voor deserteren dan vechten voor een zaak die ik niet steun. Reservisten zijn een prima concept, maar alleen 100 procent vrijwillig, inclusief met welk doel je je laat inzetten.”

Ben je die vergeten, Gijs?

Vechten voor Nederland bestaat niet meer, want Nederland bestaat niet meer, zegt cameraman van Ongehoord Nederland Elja van Middelkoop. “Je vecht voor de NAVO (Verenigde Staten) en de EU.”

Iedereen die bij Defensie werkt, zou zijn of haar taken neer moeten leggen, vindt Van Middelkoop. “Succes met al je belangen in die oorlogen, maar niet ten koste van ons!”

Voormalig Statenlid Robert Pestman vraagt: “Hoe zit het met de reservisten uit de Oekraïne die hun diensttijd in Nederland uitzitten? Ben je die vergeten, Gijs?”

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.

4.9 152 stemmen
Beoordeel dit artikel

Interessant

Vind je deze informatie goed?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
guest

123 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Patriot
Patriot
1 maand geleden

Deze gekken dienen alleen de elite en hebben compleet schijt aan het volk.

Je moet zwaar gestoord zijnals jij wil vechten en sterven voor deze duivelse lui !!!!

Juliette1959
Juliette1959
1 maand geleden

Natuurlijk! De warmongers van gvvd en de vettezeugbbb pleiten weer voor oorlog. Want herr pinokkio pederast beveelt het. Wanneer hoorden we dat eerder: Befehl ist Befehl.
Ga zelf maar in uniform rutte met je smerige verraderskop! En neem die zeugpartij van boer en burger bedrog maar mee!

T,A
T,A
1 maand geleden

inderdaad

NEDERLAND BESTAAT NIET MEER.

hier spreekt men alle talen.
het is allang ons land niet meer.

ze hebben nederland uit handen gegeven.
niets meer om te vechten.

Ted
Ted
1 maand geleden

Koekebakkers bij defensie. De vijand zit idd in Brussel. Wat een hopeloze en zielige vertoning dit DS kabinet.

Back to top button
123
0
We lezen graag je reactie!x