De onthullingen in Puerto Rico enkele dagen geleden doen een beetje denken aan de situatie in Zweden.
Berichten over criminele migranten die vernielingen aanrichten en misdrijven plegen, werden tot voor kort nog afgedaan als nepnieuws.
Zo schreef de Volkskrant op 24 februari 2017:
Zweden werd afgelopen week ineens slachtoffer van een mediastorm. De brave Scandinavische welvaartsstaat figureerde daarin als een land dat ten onder zou gaan aan een toevloed van criminele moslim-immigranten. Hoe nepnieuws een rol speelt in een wereldwijde propagandaoorlog.
Diezelfde Volkskrant kopte onlangs: ‘Liquidaties in Malmö? Wat is er in Zweden aan de hand?
En in het bericht:
Wat is er aan de hand in de ooit zo bejubelde modelstaat Zweden? In grote steden als Stockholm, Gotenburg en Malmö nemen drugsbendes de straten over. Bomaanslagen en liquidaties zijn aan de orde van de dag. Veel van dat geweld is toegeschreven aan migranten.
Het was toch nepnieuws?!
Te weinig hulp
Een soortgelijke situatie hebben we nu in Puerto Rico.
We schrijven 29 augustus 2018. CNN bericht over de nasleep van orkaan Maria in Puerto Rico.
De burgemeester van San Juan zegt dat Trump duizenden doden op zijn geweten heeft omdat hij mensen in de kou heeft laten staan, aldus de zender.
Burgemeester Carmen Yulin Cruz beschuldigde president Donald Trump ervan dat hij te weinig hulp had geboden na de orkaan.
Magazijn vol hulpgoederen
Dezelfde zender schrijft nu dat in de zuidelijke stad Ponce in Puerto Rico een enorm magazijn vol niet uitgedeelde hulpgoederen is ontdekt.
De hoogste crisismanager is ontslagen, meldt CNN.
De noodpakketten waren bedoeld voor hulp na de orkaan, waarbij 2975 mensen om het leven kwamen.
Honderden pallets
Er verschenen video’s op social media waarop te zien is hoe de bewoners van Ponce inbreken in het magazijn.
Er zijn honderden pallets met flessen water en andere voorraden te zien.
De ontslagen crisismanager, Carlos Acevedo, ontkende tegenover CNN dat de noodhulp niet is uitgedeeld.
Maar de Amerikaanse overheid had toch geen hulp gestuurd?!
Bekijk de beelden hieronder:






Wat is SEO en hoe zet je dit in 2024 voor jouw bedrijf in?
Van ‘bankster’ tot klokkenluider: Ronald Bernard en de schaduwzijde van macht
“Goldman Sachs moet voor de problemen in Griekenland opdraaien”
Vaccinatiebeleid van overheden zorgt voor dood en verderf. Zo is de situatie in Australië
Duizenden vrouwen melden menstruatieproblemen na coronaprik
Canada gaat experimenteren met basisinkomen voor alle burgers
VIDEO: 13-jarige jongen vanaf nek verlamd na HPV-vaccin Gardasil
Timmermans waarschuwt: U mag alleen links stemmen. Deze partijen staan op zijn zwarte lijst
Een vijfde Britten gelooft dat buitenaardsen aarde hebben bezocht