
In de atmosfeer van Venus zijn vreemde wolken ontdekt die volgens wetenschappers mogelijk verband houden met buitenaards leven.
Donkere strepen in die wolken stellen de wetenschap al sinds de jaren zestig voor een raadsel.
In 2025 wordt een sonde naar de tweede planeet van de zon gestuurd om te kijken of er leven is.
Mysterieuze wolken
Amerikaanse en Russische wetenschappers zijn van plan een onbemande sonde naar de mysterieuze wolken te sturen. Die gaat Venera-D heten.
Het belangrijkste doel van de missie is bepalen of de donkere strepen bewijs kunnen zijn van microbieel leven.
“Ik kan niet zeggen dat er microbieel leven is in de wolken van Venus,” zei Sanjay Limaye van de Universiteit van Madison tegenover Astrobiology Magazine.
Geen idee
“Maar dat betekent niet dat het er niet is. De enige manier om erachter te komen is ernaartoe te gaan en een monster te nemen,” voegde hij toe.
Wetenschappers hebben geen idee hoe de strepen ontstaan. Ze weten alleen dat ze in tegenstelling tot de rest van de atmosfeer ultraviolet licht absorberen.
Vanwege de extreme druk en temperaturen op Venus is het verkennen van de planeet erg lastig.
Grote uitdaging
Mariner 5 landde als eerste succesvol op de planeet, maar begaf het al na 93 minuten. Wetenschappers staan dus voor een grote uitdaging.
Het missieteam is van plan een op zonne-energie aangedreven vliegtuig ‘s nachts door de wolken te laten vliegen.
Een dergelijk vaartuig zal ongeveer een jaar kunnen overleven op Venus, zo denkt het team.
Voormalig CIA-officier waarschuwt: er zijn 1000 “Al Qaida-terroristen” in ons land voor volgende aanval
Verpleegkundige schetst onthutsend beeld: ‘Ons ziekenhuis is leeg!’
‘Pas op voor desinformatie verspreid door wappies als Mark Rutte’
Samenstand Jupiter en Venus ‘kan worden aangezien voor UFO’
Geheim document: Strijders van Islamitische Staat mogen vliegtuigen Amerikaanse coalitie niet aanvallen
Servische leider milieubeweging wil einde genetisch aangepast voedsel en chemtrails
WHO stelt sterftecijfer corona stilletjes bij naar 0,13%: ‘Grootste schandaal uit ons leven’
Overal in Nederland breken momenteel boerenprotesten uit
Operatie Denver, Elenin, NASA en Desinformatie