Het is de Week van Respect. Bij de Tweemaster in Goes dachten ze bij het woord respect meteen aan oud-minister Hugo de Jonge. Hij mocht daar woensdagochtend een gastles verzorgen. “Als oud-schoolmeester heerlijk om te doen,” schrijft hij op sociale media.
Met de kinderen uit groep 7 en 8 had hij het over vooroordelen, pesten en sociale media. Maar ook over zijn favoriete voetbalclub, zijn hond, zijn werk als commissaris en hoe een eerste indruk niet altijd de juiste is.
“Mooi om weer even voor de klas te staan,” zegt De Jonge.
De ogen uit het hoofd schamen
Er wordt met verbazing gereageerd.
“Soms snap je echt niet meer dat het zomaar kan. De man die heel Nederland tegen elkaar opzet in gevaccineerd en ongevaccineerd. De pandemie van de ongevaccineerden. We gaan van deur tot deur en arm tot arm. Gaat kinderen les geven in respect?” vraagt psycholoog Mark Bosch.
“En nog erger: waar is die 5 miljard gebleven, Hugo?” voegt hij toe. “Ik neem toch aan dat het ministerie van VWS niet 5 miljard in contanten uitbetaalde? Dus het zijn transacties via de bank, heel makkelijk op te sporen. Als wij 1000 euro overmaken, zijn we tegenwoordig verdacht en worden we getraceerd.”
“En deze oud-schoolmeester mag zich toch echt wel eens achter de oren krabben en zich de ogen uit het hoofd schamen als het gaat over respect!” foetert Bosch.
Ernstige onvolkomenheid
In 2021 werd bekend dat het ministerie van VWS, waar De Jonge destijds aan het roer stond, onrechtmatig 5,1 miljard euro belastinggeld heeft uitgegeven.
“Wij constateren dat het financieel beheer onder het vereiste niveau was,” schreef de Algemene Rekenkamer, die sprak van ‘een ernstige onvolkomenheid’.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Neef John F. Kennedy waarschuwt voor holocaust door kindervaccinaties
CIA-contractant: Aliens ‘gebruiken de aarde als supermarkt’
‘Ab Osterhaus verspreidt doemscenario’s terwijl hij forse belangen heeft in vaccinbedrijven’
Zijn baby’s en kinderen vaker helderziend dan volwassenen?
NS verdiende in de oorlog miljoenen aan jodentransporten
Jurist haalt uit naar kabinet: ‘Wat jullie doen, zijn misdrijven tegen de menselijkheid’
Kijk: Griekse politie vuurt traangas af terwijl duizenden protesteren tegen vaccinatieplicht
Huisarts legt waanzin bloot: ‘Mensen zijn een pak zieker van griep dan van corona’
Kijk: Bill Gates beweert met droge ogen dat zijn organisatie 19 miljoen kinderlevens heeft gered