Je zou denken dat de bankier van Goldman Sachs die een constructie bedacht om Griekenland in de euro te krijgen inmiddels uit de City of London is verjaagd. Maar niets is minder waar. Antigone Loudiadis, beter bekend als ‘Addy’, is door de bank rijkelijk beloond voor de deal en staat tegenwoordig aan het roer van één van de snelst groeiende verzekeringsmaatschappijen in Europa, Rothesay Life.
De 52-jarige vrouw woont met haar gezin in een kast van een huis in het westen van Londen. Hoewel ze van Griekse komaf is, heeft ze een Engelse opleiding genoten. Via Cheltenham Ladies’ College en de Oxford-universiteit kwam ze uit bij JPMorgan en uiteindelijk Goldman Sachs.
Een beetje agressief
Omdat ze vloeiend Grieks spreekt en veel Griekse connecties heeft kon ze gemakkelijk de financiële deals met Griekenland sluiten die uiteindelijk een groot deel van de staatsschuld zouden verbergen.
Christoforos Sardelis, de voormalige baas van het Griekse schuldagentschap, vertelde aan Bloomberg dat ze ‘zeer professioneel’ was en een beetje agressief, zoals iedereen bij Goldman Sachs. De constructie die ze bedacht zou de zakenbank vele honderden miljoenen hebben opgeleverd, al weet alleen Goldman het echte cijfer.
“Iedereen deed het”
Door de riskante financiële constructies die de schuld van het land lager lieten uitvallen dan ze in werkelijkheid was, hielp Goldman Griekenland om boven zijn stand te leven en zich steeds dieper in de schulden te steken.
Zowel de bank als de Griekse overheid vonden het de normaalste zaak van de wereld. “Iedereen deed het,” zo klonk het. Ook de Europese controleur, Eurostat, was op de hoogte van de deals en zag er geen kwaad in. Toch hadden ze verwoestende gevolgen.
Dat zal Addy allemaal een zorg zijn. Ze kreeg 12 miljoen dollar voor het bedenken van de constructies, waarna Goldman haar in 2007 onderbracht bij Rothesay Life, waar ze dit jaar naar alle waarschijnlijk ook enkele miljoenen zal opstrijken.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Boeren kregen direct de schuld na dodelijke crash op A59 — nu spreekt de dochter van slachtoffers zich uit
Panikerende elite koopt ondergrondse bunkers op om zich te beschermen tegen revoluties
Zus Mariah Carey beschuldigt moeder van satanisch kindermisbruik: ‘Ik heb vreselijke dingen gezien’
De Grote Reset: een nieuwe vorm van economische slavernij
Cardioloog: ‘Als het doel van het vaccin het uitdunnen van de wereldbevolking is, dan doet het zijn werk’
Dit moeten we tegenhouden! Waarom de EU moet stoppen met de onzalige plannen van klimaatpaus Timmermans
GroenLinks-PvdA noemt verzet tegen azc’s ‘opkomend fascisme’: ‘Absurde linkse intolerantie’
Bizar: Pepijn van Houwelingen vraagt minister Hermans de ‘klimaatcrisis’ te onderbouwen en dit is haar antwoord
Paniek in de tent: 48 mensen gestorven na griepprik