Op 11 oktober 2020 presenteerde terreurbestrijder NCTV de strategie voor publiekscommunicatie rond corona. Er werden onder meer talkshowoptredens met bewindspersonen georkestreerd.
De NCTV stelde voor dat toenmalig minister van Binnenlandse Zaken Ollongren en universitair docent journalistiek en nieuwe media aan de Universiteit Leiden Alexander Pleijter zouden optreden over ‘desinformatie’.
In de strategie komt vaak het woord ‘stakeholders’ terug, dat uit het draaiboek van Klaus Schwab komt.
Het verband tussen de NCTV en het factcheckersnetwerk dat met de minister van Binnenlandse Zaken in gesprek zou moeten gaan, is wellicht het meest in het oog springend.
De factcheckers van BENEDMO voeren weer door het SIDN gefinancierde onderzoeken uit naar ‘Desinformatie’.
2/2 pic.twitter.com/ocoIZgnu0s
— Cees (@CeesCees72) May 5, 2024
Moet je toch niet willen dit?
Pleijter zit in het door de Europese Unie gefinancierde Benedmo, een Vlaams-Nederlandse samenwerking tegen ‘desinformatie’. Oftewel: de censuurbrigade van de EU. Of nog beter: het Ministerie van Waarheid.
Columnist Marianne Zwagerman vraagt aan Pleijter: “Moet je toch niet willen dit?”
Het verband tussen de NCTV en het factcheckersnetwerk dat met de minister van Binnenlandse Zaken in gesprek zou moeten gaan, is volgens data-analist Cees van den Bos wellicht het meest in het oog springend.
Overigens voeren de factcheckers van Benedmo weer door het SIDN fonds gefinancierde onderzoeken uit naar ‘desinformatie’.
Orwelliaanse omkering
Eugène Loos van de Universiteit Utrecht gaf een lezing op basis van zijn door SIDN gesubsidieerde onderzoek over ‘desinformatie’.
Citaat: ‘Er wordt ook benadrukt: ‘Met een vaccinatie bescherm je uiteindelijk jezelf, maar ook je vrienden en de kwetsbare mensen om je heen. Zo zorgt vaccineren ervoor dat we stapje voor stapje meer vrijheid krijgen’.
We weten inmiddels hoe dat is afgelopen.
Factcheckers die zogenaamd ‘desinformatie’ bestrijden, terwijl ze in werkelijkheid kolder verkondigen. Een typisch voorbeeld van een Orwelliaanse omkering.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






President Kennedy probeerde geheime UFO-stukken te openbaren
Paul Rosenmöller krijgt de vraag of hij bereid is uit het ABP-bestuur te stappen en dit is zijn ‘antwoord’
FDF-voorman Mark van den Oever haalt snoeihard uit: ‘De top is doordrongen van al die WEF-fuckers’
Is dit hoe Nederland er in 2050 zal uitzien?
Astronoom suggereert dat er buitenaardse ruimtesondes in ons zonnestelsel zijn. Hier moeten we gaan zoeken
‘Bizar en ongelofelijk’: feiten en cijfers over de NAVO-top die in Den Haag wordt gehouden
Kijk: WHO-onderzoeker doet boekje open over virusexperimenten in Wuhan vóór pandemie
Wiegendood ‘VERDWEEN’ in Japan nadat leeftijdsgrens voor vaccinatie werd verhoogd naar 2 jaar
Ministerie van VWS loog tegen Nederlandse volk: ‘Dit moet voor een tribunaal komen’