Om 12.00 uur demonstreren mensen op de Dam in Amsterdam tegen het coronabeleid. Ze lopen vervolgens een mars door het centrum. Initiatiefnemer Michel Reijinga laat weten dat er meer dan 70 organisaties meedoen aan de demonstratie. Volg hier vanaf 14.00 uur de live-registratie.
“Wij strijden voor nieuwe, goede, eerlijke politiek al lijkt vooral dat laatste het lastigste,” zei hij. “Het invoeren van het medisch paspoort en de daarbij horende QR-code zijn de kers op de taart van het toch al schandalige buitenproportionele coronabeleid. Dit moet stoppen!”
Velen laten op social media weten dat ze komen. “Sta op! Voor liefde, vrijheid, waarheid en saamhorigheid. Tegen onderdrukking, uitsluiting, leugens en discriminatie,” schrijft Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren (FVD). “Kom vandaag weer massaal naar Amsterdam. Samen staan we sterk. Samen maken we een vuist. Samen pakken we onze rechten terug. Tot straks!”
Onze overheid spuugt op onze grondrechten
“Ook Belang van Nederland is vandaag aanwezig bij de demonstratie in Amsterdam voor onze vrijheid en tegen de disproportionele coronamaatregelen die ons land dreigen te verscheuren. Leven en laten leven, dus geen coronapas, avondklok, lockdown, bezoekverbod, et cetera,” zegt Kamerlid Wybren van Haga.
Politiek commentator Eva Vlaardingerbroek twittert: “Ongevaccineerden bedreigen de vrijheid van gevaccineerden niet, zoals Hugo de Jonge beweert. Ons aller vrijheid is wél afhankelijk van onze overheid die spuugt op onze grondrechten. En daarom sta ik om 12.00 uur weer op de Dam. Wie komt er ook?”
Fundamentele vrijheid van alle Nederlanders staat op het spel
Ook artsen sluiten zich aan bij de mars. “Ik ben een gewone huisarts, geen ‘anti-vaxxer’, en maak me steeds ongeruster, maar heb ook veel hoop dat we ‘alleen samen’ dit tij van haat en angst kunnen keren,” stelt huisarts Els van Veen.
Er komen ook mensen die nog nooit eerder hebben gedemonstreerd. “Ik ga voor het eerst in mijn leven demonstreren omdat de fundamentele vrijheid van alle Nederlanders op het spel staat door de coronapas en de QR-samenleving,” schrijft Baran Nashor op Twitter. “De overheid stopt pas wanneer wij met z’n allen samen echt verzet bieden dus kom ook!”
Sta op!
VOOR liefde, vrijheid, waarheid en saamhorigheid.
TEGEN onderdrukking, uitsluiting, leugens en discriminatie.
Kom vandaag weer MASSAAL naar Amsterdam.
Samen staan we sterk. Samen maken we een vuist. Samen pakken we onze rechten terug. Tot straks!#3oktoberAmsterdam pic.twitter.com/PaIXny1EzQ
— Gideon van Meijeren (@GideonvMeijeren) October 3, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Huisarts Van der Linde: de patient is een proefkonijn
Klaar voor de zomer: waar let je op bij een nieuwe auto?
‘In de gemeente Haarlem heeft het World Economic Forum de macht overgenomen’
Hoe D66 achter de schermen het beleid dicteert: ‘Alles gaat door alsof er geen verkiezingen zijn geweest’
Meeste studies over antidepressiva besmet door farmaceutische industrie
UFO’s – De kloof tussen pers en publieke opinie (video)
Planten kunnen met elkaar communiceren
‘We staan aan de vooravond van de confiscatie van een groot gedeelte van het bezit van de Nederlander’
‘Niet corona, maar overheid verwoestte de economie’