Politici en de waarheid lijken nogal een moeizame relatie met elkaar te hebben. Niet voor niets prijken politici in onderzoeken naar betrouwbaarheid bovenaan de rij van minst vertrouwde beroepen.
Ger Koopmans, nu gedeputeerde in Limburg en tussen 2002 en 2012 Tweede Kamerlid, zei ooit over zijn beroep: “Je moet heel goed kunnen liegen. Dat hoort erbij.”
Piet Hein Donner ontkende in 2011 in alle toonaarden dat hij in beeld was om vicepresident van de Raad van State te worden. Hij sprak van ‘baarlijke nonsens’. Het jaar erop kreeg hij de functie.
Geen
VVD-leider Mark Rutte beloofde in de verkiezingscampagne van 2012 dat elke werkende Nederlander er 1000 euro bij zou krijgen, dat aan de hypotheekrenteaftrek niet gemorreld zou worden en dat er ‘geen cent meer’ naar Griekenland zou gaan.
Geen van de drie beloften loste hij in. Toch werd zijn VVD bij de afgelopen verkiezingen weer de grootste.
Ook door mij
En vicepremier en minister van Landbouw Carola Schouten (CU) zei in Trouw: “Er ligt een grijs gebied tussen liegen en de waarheid niet helemaal recht doen, en ik merk dat in de politiek die ruimte behoorlijk wordt benut. Ook door mij, natuurlijk.”
Politieke leugens kunnen verstrekkende gevolgen hebben. Nadat de Amerikaanse president George W. Bush beweerde dat Saddam Hoessein beschikte over massavernietigingswapens en banden onderhield met terroristen volgde een slepende oorlog met Irak.
Leugenaar
Na die oorlog werden de massavernietigingswapens niet gevonden.
De Amerikaanse cartoonist Harvey Kurtzmann zei: “Een politicus spreekt alleen maar de waarheid als hij een andere politicus een leugenaar noemt.”
Heb jij voorbeelden van liegende politici? Laat het weten in een reactie.
Foto: Tm Wikimedia Commons
[RD]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Arts legt uit waarom vaccinatiepaspoorten gevaarlijk zijn
Zijn we alleen? Beelden vanuit het ISS tonen vuurbal-achtige UFO die door de ruimte schiet
Opvallend veel mensen met geheugenproblemen na ‘coronapandemie’, is dit de reden?
Oeps! Vlaamse en Nederlandse jongeren hebben amper nog vertrouwen in de mainstream media. Dit zijn de confronterende cijfers
Spanjaarden zeggen massaal nee tegen digitale euro
Huizen bouwen van hennep
Onder aanvoering van bekende Belgen werden in Syrië hoofden en armen afgehakt en dochters ontvoerd. Burgemeester schetst onthutsend beeld
VIDEO: “Moord op Pim Fortuyn was geniaal complot”
Bedrijf dat 50 kinderen doodde met experimenteel medicijn maakt nu onze coronavaccins