Frans Timmermans, de oud-Eurocommissaris, ligt onder vuur vanwege het Brusselse lobbyschandaal. De NPO schoot hem te hulp. Medialogica dook in het schandaal en maakte een uitzending om de media en politici te beschadigen die het schandaal aan de kaak stellen.
Columnist Marianne Zwagerman verdiepte zich op haar beurt in Medialogica en deed een aantal opvallende ontdekkingen.
De logica van Medialogica.
Zelf doen alsof je een NGO bent en belastinggeld ophalen in Brussel.
En dan een uitzending maken om de media en politici te beschadigen die het NGO lobbyschandaal aan de kaak stellen.
En dat noemen ze journalistiek.
Tja. pic.twitter.com/mkGYF2zREa— Marianne Zwagerman 💟☮️ (@mariannezw) July 24, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Gezellig clubje
De European Cultural Foundation haalt een miljoen of 10 op aan belastinggeld bij onder meer de Europese Commissie. Met dat geld hebben ze een mediaplatform opgericht. En wie is er medeoprichter van dit met Europees subsidiegeld gefinancierde mediaplatform? Omroep Human, die Medialogica maakt.
En wie was tot voor kort voorzitter van omroep Human? Voormalig Europarlementariër Sophie in ’t Veld, die de overstap maakte van D66 naar Volt.
Die 10 miljoen euro moet ook opgemaakt worden. In het jaarverslag zag Zwagerman dat er 60.000 euro per jaar gaat naar de Vereniging Investeer in Human. En de Vereniging Investeer in Human is dan weer de producent van Medialogica.
Propaganda
De producent van Medialogica krijgt 60.000 euro per jaar subsidiegeld van een club waar de omroep die Medialogica maakt – Human – ook nog eens één van de founders van is, resumeert Zwagerman.
“Waar wij naar gekeken hebben, is niet een journalistieke uitzending, we hebben naar lobby zitten kijken, naar propaganda zitten kijken.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Nederlandse journalist op Oekraïense ‘dodenlijst’ gezet na onthullingen: ‘Ik blijf voorlopig in Rusland’
Journalist wordt wakker en schrijft open brief aan Rutte: ‘Hoe is het in godsnaam zover gekomen?’
Gaten in de zeewering bij Scheveningen: ‘Hier is zichtbaar dat de theorie van Rijkswaterstaat niet klopt’
Huisarts hervat strijd tegen griepprik
Verontwaardiging over uitspraken Bruls: ‘Deze types zijn bereid om u uit uw huis te zetten voor omvolking’
WikiLeaks-cables: “Vliegende machines die hun vorm verhullen gezien bij militaire installaties”
Rutte wordt steeds arroganter: ‘Als die motie wordt aangenomen, ga ik ‘m zeker niet uitvoeren’
Harvard in de Himalaya: Monniken tonen wetenschappers hun ‘bovenmenselijke’ krachten
Extreme stijging oversterfte na laatste vaccinatieronde, ’top nog lang niet bereikt’